Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Michel Platini. Euro w Turcji? Jeśli dostaną igrzyska będę na nie

Premier Turcji Tayyip Erdogan zapowiedział na kongresie UEFA w Stambule, że Turcja chce organizować Euro 2020. W tym samym roku jednak Stambuł chciałby zorganizować igrzyska olimpijskie. - Jeśli tak się stanie, nie zagłosuję na Turcję - Przestrzega szef UEFA Michel Platini.
Turcja chciała już organizować Euro za cztery lata, ale przegrała jednym głosem z Francją. Tym razem ma ogromne szanse. - Turecka kandydatura będzie silniejsza i zagłosuje na nią. Wierzę, że ten kraj zasługuje na organizację Euro - stwierdził szef UEFA. Powiedział tak mimo kłopotów jakie przezywa turecki futbol. W ujawnionej niedawno aferze w związku z ustawianiem wyników meczów ligowych, przed sądem mają stanąć 93 osoby w tym prezes mistrza kraju Fenerbahce.

- Jest tylko jeden problem. W 2020 r. odbędą się igrzyska. Stambuł chce je zorganizować. Dwie wielkie imprezy w jednym mieście, w tym samym miesiącu? To niemożliwe. Jeśli dostaną igrzyska, będę przeciwny przyznaniu Euro - wyjaśnił dziennikarzom Platini.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski wybierze gospodarza igrzysk w 2020 r. we wrześniu 2013 r. Oprócz Stambułu kandydują Dauha, Madryt, Tokio i Baku. Proces wyboru gospodarza Euro 2020 rozpocznie się oficjalnie dopiero w przyszłym tygodniu.

Przedstawiciele komitetu reprezentującego stambulską kandydaturę do organizacji igrzysk powiedzieli, że gwarancje władz państwowych są stabilne, mimo prawdopodobnej oficjalnej kandydatury do Euro 2020. "Turecki prezydent, premier i minister sportu wielokrotnie podkreślali, że Stambuł 2020 to projekt kluczowy dla rozwoju i jednocześnie ich prywatny cel. Na każdym poziomie administracji i w każdej partii politycznej czujemy poparcie" - czytamy w ich oświadczeniu.

Turcja chce zorganizować Euro 2020 ?