Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kolejny sukces Samoa Amerykańskiego. Będzie awans w rankingu FIFA

Niedawno donosiliśmy o historycznym zwycięstwie najgorszej drużyny świata (2:1 z Tonga), teraz Samoa wywalczyło swój pierwszy w historii remis - 1:1 z rywalami z Oceanii - Wyspami Cooka.
Samoa Amerykańskie plasuje się na ostatnim miejscu rankingu FIFA, razem z Andorrą i San Marino (zero punktów), teraz jednak ma szanse zmienić ten stan rzeczy i przesunąć się w górę stawki, kiedy ranking będzie uaktualniany w grudniu tego roku.

Przed historycznym zwycięstwem (i remisem) Samoa miało na koncie 31 porażek w 31 meczach, z których jedna również była historyczna i rekordowa 0:31 z Australią w 2001 roku. Samoa przegrało także 0:15 z Vanuatu w 2007 roku, czy 0:18 z Tahiti w roku 2000.

Za pierwszymi sukcesami Samoa stoi ...holenderska myśl szkoleniowa. Thomas Rongen, nowy selekcjoner wyspiarzy, a były szkoleniowiec m.in. DC United, i reprezentacji U-20 stanów Zjednoczonych, zapowiada, że jego celem jest wprowadzenie Samoa do pierwszej setki rankingu.

Rongen przyznał, że nie miał absolutnie żadnego pojęcia o piłce nożnej w tym rejonie świata kiedy obejmował posadę, był jednak zaintrygowanym wyzwaniami, jakie niesie ona ze sobą:

- To futbol amatorski, ale w najlepszym znaczeniu tego słowa - mówi Rongen - gra na najwyższym poziomie bywa bardzo cyniczna, a tu, mam o prostu do czynienia z 23 chłopakami, którzy dają z siebie wszystko. Nic z tego nie mają, a niektórzy poświęcają nawet swoją pracę i pieniądze aby być w drużynie.

Komentarze (2)
Kolejny sukces Samoa Amerykańskiego. Będzie awans w rankingu FIFA
Zaloguj się
  • marcelee13

    Oceniono 1 raz 1

    Tylko czekać ,aż wyprzedzą Polske w rankingu:)

  • tornson

    0

    Bez sensu ten ranking, przecież San Marino czy Andora wygraliby z każdą drużyną Oceanii (poza Nową Zelandią no i może jeszcze z Fidżi mieliby problem), ale że grają w Europie to nie mogą sobie poprawić rankingu meczami z frajerami i są na ostatnim miejscu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX