Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłka nożna. Egipcjanin wyrównał rekord występów w kadrze

Pomocnik Ahmed Hassan w poniedziałek zagrał w poniedziałek po raz 178 w reprezentacji Egiptu. Jego zespół przegrał z Brazylią 0:2. Wyrównał w ten sposób rekord występów w reprezentacji ustanowiony pięć lat temu przez saudyjskiego bramkarza Mohameda Al Deayea.
36-letni Egipcjanin, który gra obecnie w Zamaleku (grał też w kilku klubach tureckich, w tym w Besiktasie, a także w Anderlechcie), wszedł na boisko w 73. minucie meczu. Został powitany brawami przez kolegów z drużyny, a Wael Gomaa przekazał mu kapitańską opaskę.

Hassan jest bardzo popularny w Egipcie, Jego długa kariera reprezentacyjna (debiutował w kadrze w 1995 r.) wiąże się ze zdobyciem czterech Pucharów Narodów Afryki, choć nigdy nie zagrał w mundialu. - Chcę grać do 40-tki - powiedział w wywiadzie w egipskiej telewizji.

Dotychczasowy samotny rekordzista, bramkarz Arabii Saudyjskiej Mohamed Al Deayea, zakończył karierę w 2006 r. Wśród grających jeszcze piłkarzy Hassan nie ma konkurencji. Najbliżej niego jest obrońca reprezentacji Argentyny, 38-letni Javier Zanetti, który rozegrał 141 meczów w kadrze.Michel Platini: ? Kluby nie mogą się zadłużać