Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Michel Platini: Kluby nie mogą się zadłużać

- Ludzie na całym świecie zaciskają pasa, dlatego nie rozumiem dlaczego kluby wciąż się zadłużają - powiedział w Mediolanie prezydent UEFA. 53-letni Francuz odebrał nagrodę im. Giacinto Facchettiego za zasługi dla sportu.
- Nie można wydawać więcej niż się zarabia. A profesjonalny futbol zadłuża się co roku na 1,4 mld euro - zauważył Platini. - Nie mówię nic nowego twierdząc, że to musi się skończyć - dodał.

Niedawno UEFA wprowadziła w życie zasadę Finansowego Fair Play. Zgodnie z nią kluby nie mogą wydawać więcej niż zarabiają. Jeśli nie zmieszczą się w ustalonym budżecie mogą zostać wykluczone z europejskich pucharów od sezonu 2014/2015.

Platini przyznał również, że spodziewa się, że Leo Messi pobije jego osiągnięcie. Francuz zdobywał Złotą Piłkę trzy razy z rzędu - od 1983, do 1985 r. Argentyńczyk jest faworytem wśród piłkarzy konkurujących o to wyróżnienie w tym roku. Zdobywał je w dwóch poprzednich latach.

- Rekordy są po to by je bić. Miałem 27 lat gdy przyszedłem do Juventusu. Gdybym trafił tam w wieku 13 lat, tak jak Messi do Barcelony, to mógłbym zdobyć więcej trofeów - powiedział Platini.

Nagroda imienia Giacinto Facchettiego jest przyznawana przez włoski dziennik La Gazzetta dello Sport. Wcześniejszymi laureatami tego trofeum byli Younes Khalef, zwycięzca Pucharu Azji z reprezentacją Iraku i były obrońca Milanu i reprezentacji Włoch Paolo Maldini.

Portugalczycy pewni awansu na Euro 2012 ?