Azjatycka Liga Mistrzów. AFC zawiesza na sześć meczów za wielką bijatykę

Asystent trenera Suwon Bluewings Ko Jong-su oraz napastnik zespołu Stevica Ristic zostali zawieszeni na sześć spotkań za udział w potwornej bijatyce, jaka wywiązała się podczas półfinału Azjatyckiej Ligi Mistrzów, przegranego przez ich zespół z Al Sadd - zdecydowała azjatycka federacja (AFC).

Zawieszony na sześć spotkań został też trener bramkarzy Al Sadd, Suhail Saber Ali. Katarczycy wygrali pierwszy mecz półfinałowy 2:0, ale bijatyka przerwała mecz na ponad dziesięć minut.

To były jedne z najgorszych scen w historii rozgrywek. Po kontrowersyjnym drugim golu, strzelonym przez Mamadou Nianga, gracze kopali siebie nawzajem, a bijatyki wywiązały się w każdej części boiska.

Tuż przed golem Nianga rywale pozwolili piłce opuścić boisko, aby jeden z ich zawodników mógł zostać opatrzony. Na własnej połowie doznał urazu głowy.

Piłkarze Al Sadd szybko wznowili grę i strzelili drugiego gola. Gracze Suwon wolno wracali na pozycje, sądząc, że ich kolega nadal jest opatrywany a przeciwnicy nie wznowią gry.

Wściekli na niesportowe zachowanie rywali, piłkarze i sztab trenerski Suwon najpierw zwrócili się z pretensjami do sędziego, po czym rzucili się ze złością do Katarczyków.

Wściekli sympatycy zespołu podczas walk rzucali na murawę różne przedmioty, a jeden z kibiców wbiegł na boisko.

Czerwone kartki obejrzało trzech zawodników. Ristica oraz gracze Al Sadd, Kader Keita i Niang. Nie wystąpili w rewanżu, który Suwon wygrał 1:0, przegrywając tym samym dwumecz.

W sobotnim finale Al Sadd zmierzy się z Jeonbuk Motors. Keita i Niang będą mogli już zagrać w tym meczu.