Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłka nożna. Były piłkarz reprezentacji Francji aresztowany za próbę morderstwa

Tony Vairelles, były napastnik Nancy, mistrz Francji z Lens i z Lyonem i ośmiokrotny reprezentant kraju został zatrzymany pod zarzutem usiłowania morderstwa. Francuz wdał się w awanturę, w której rany odniosły trzy osoby.
Vairelles imprezował w nocy z soboty na niedzielę w Essey-les-Nancy tak intensywnie, że ok. 3 nad ranem został wyrzucony ze znajomymi z jednego z klubów za agresywne zachowanie. Grupa wróciła do klubu z kijami bejsbolowymi i zaatakowała ochroniarzy. Ci odpowiedzieli gazem łzawiącym. W pewnym momencie jeden z napastników otworzył w strone ochroniarzy ogień ze strzelby, kaliber 22 mm. Według policji jedna osoba została ranna w udo, druga w rękę. Trzecia odniosłą poważniejsze rany, ale jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Vairelles został aresztowany razem ze swoim bratem i trzema innymi osobami. We wtorek stanie przed sądem.

38-letni Francuz pochodzi z Nancy. W 1995 r. trafił do Lens, z którym zdobył tytuł mistrzowski. W 2003 r. powtórzył sukces w barwach Olympique Lyon. poza tym grał w kilku innych francuskich klubach, belgijskim Lierse, a pod koniec kariery w luksemburskim Dudelange. zakończył ją dwa lata temu w trzecioligowym Gueugnon, którego jest współwłaścicielem.

W reprezentacji Francji w latach 1998-2000 zagrał osiem meczów i strzelił gola w towarzyskim meczu z Chorwacją na Saint Denis.

Mario Balotelli ? jeździ po mieście i przybija piątki