Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

MŚ 2014. Do turnieju w Brazylii zostało 1000 dni

W piątek w Belo Horizonte rozpoczęto odliczanie do Mistrzostw Świata 2014. Do turnieju, którego gospodarzem jest Brazylia pozostało dokładnie 1000 dni. Prezydent Dilma Rousseff, pomimo wielu zastrzeżeń zapewnia, że zdarzą z przygotowaniami.
Rousseff rozpoczęła uroczystość w Belo Horizonte przedstawiając plany inwestycji w nową infrastrukturę i po raz kolejny zapewniając, że Brazylia będzie gotowa na Mistrzostwa Świata pomimo wielu problemów i opóźnień.

- Inwestowanie w infrastrukturę to sposób na uniezależnienie się od międzynarodowego kryzysu wpływającego przede wszystkim na państwa ze strefy euro i Stany Zjednoczone - powiedziała Rousseff, której podczas uroczystości towarzyszył Pele. Były piłkarz Brazylii, legenda piłki nożnej, pełni funkcję ambasadora Mistrzostw Świata 2014.

Brazylijski dziennik O Globo policzył, że w ciągu najbliższych 1000 dni ukończone muszą zostać 52 większe budowy, 12 stadionów, ponadto należy dokonać kilku zmian w prawie oraz skompletować i dobrze przygotować kadrę narodową.