Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłka nożna. Klinsmann czeka na debiut

W środę w Filadelfii reprezentacja USA rozegra towarzyski mecz z Meksykiem. W roli trenera gospodarzy zadebiutuje Juergen Klinsmann. - To dla mnie wielki zaszczyt - mówi słynny Niemiec.
Mieszkający na stałe w USA od 1998 roku i żonaty z Amerykanką azjatyckiego pochodzenia Klinsmann jest pierwszym zagranicznym szkoleniowcem kadry tego kraju od 16 lat. W latach 1991-1995 ekipę Stanów Zjednoczonych prowadził Serb Bora Milutinović. Ostatnio, przez pięć lat, stanowisko piastował Bob Bradley, który pod koniec lipca ustąpił miejsca "Klinsiemu".

Powodem zwolnienia Bradleya była m.in. porażka z Meksykiem w finale czerwcowego Złotego Pucharu CONCACAF. Za 2:4 z Pasadeny Amerykanie spróbują zrewanżować się odwiecznym rywalom w Filadelfii. - To spotkanie będzie dla nas ważnym etapem przygotowań do meczów eliminacji mistrzostw świata w 2014 roku - mówi Klinsmann, który z kadrą USA ma nie tylko awansować na mundial w Brazylii, ale też osiągnąć na nim sukces. Amerykanie wierzą w legendę niemieckiej piłki m.in. dlatego, że w 2006 roku Klinsmann poprowadził reprezentację swego kraju do trzeciego miejsca na mistrzostwach świata.Nie będzie starcia gigantów. Odwołano mecz Anglia - Holandia ?