Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Tauron ma zostać sponsorem piłkarskiego Śląska Wrocław

Holding energetyczny Tauron zostanie nowym sponsorem głównym piłkarskiego Śląska Wrocław. Dzięki kontraktowi klub może otrzymać nawet około 3 mln zł rocznie.
Zobacz jak Śląsk odrabiał straty w meczu z GKS ?

Negocjacje przedstawicieli Śląska i Tauronu trwają od kilku miesięcy, ale utrzymywane są w ścisłej tajemnicy. Informację, że właśnie Tauron zostanie głównym sponsorem wrocławskich piłkarzy, udało nam się potwierdzić w dwóch niezależnych źródłach.

- Wkrótce powinniśmy podpisać umowę z Tauronem. Dzięki temu klub otrzyma niezły zastrzyk finansowy - zaznacza jedna z osób związanych ze Śląskiem, prosząca o anonimowość.

Rozmowy o kontrakcie zbliżają się do finału. Wiadomo, że umowa będzie obowiązywała od nowego sezonu i nie krócej niż trzy lata. Wszystko wskazuje, że Śląsk otrzyma około 2,5-3 mln zł w pierwszym roku obowiązywania kontraktu, z możliwością zwiększenia kwoty w kolejnych latach. Oczywiście reklama firmy Tauron pojawi się na nowym stadionie, we wszelkich reklamach klubu i na koszulkach piłkarzy na najbardziej eksponowanym miejscu, czyli na klatce piersiowej.

Rozmowy są tak tajne i ukrywane przed mediami, że Tauron oficjalnie im zaprzecza. Gdy zapytaliśmy firmę o możliwość sponsorowania Śląska, Magdalena Rusinek, szefowa biura prasowego Tauronu, przesłała do "Gazety" krótkie oświadczenie: "Obecnie nie prowadzimy żadnego postępowania, które ma wyłonić klub piłkarski, z którym chcemy nawiązać współpracę sponsoringową. Jak informowaliśmy wcześniej, Tauron Polska Energia nie wyklucza podpisania umowy z którymś z klubów z południa kraju, z obszaru naszej działalności (w Ekstraklasie jest ich kilka). Decyzję podejmiemy po analizie wyników badań rozpoznawalności naszej marki na poszczególnych obszarach. Wybierzemy klub z regionu wymagającego wzmocnienia naszych działań promocyjnych. Dopiero wtedy rozpoczniemy stosowne postępowanie".

W minionym roku Tauron sponsorował Ruch Chorzów, któremu za możliwość reklamowania płacił około miliona złotych rocznie. Mimo że klub na zakończenie tamtego sezonu zajął bardzo wysokie, trzecie miejsce i awansował do Ligi Europejskiej, firma na 2011 rok nie przedłużyła umowy z Ruchem. Właśnie wtedy wstępnie zapadła decyzja, że koncern wejdzie finansowo do Śląska Wrocław.

Na razie sponsorem głównym piłkarskiego zespołu jest browar Carlsberg Polska. Poprzez wrocławską drużynę reklamuje markę Piast. Firma od wielu lat związana jest ze Śląskiem. Umowa Carlsberga ze Śląskiem kończy się 30 czerwca tego roku.

- Rozpoczęliśmy bardzo wstępne rozmowy o możliwości podpisania nowej umowy - mówi Marcin Burdach, dyrektor sponsoringu w firmie Carlsberg Polska. - Na razie uchylę się od odpowiedzi na pytanie, czy możemy zostać w klubie, ale już nie jako sponsor główny. Najpierw musimy o tym porozmawiać z przedstawicielami Śląska - zaznacza.

Tauron już od dawna reklamuje się w sporcie. Holding jest sponsorem tytularnym koszykarskiej ekstraklasy, która nosi nazwę Tauron Basket Liga. Poza tym firma sponsoruje drużynę siatkarek Tauron MKS Dąbrowa Górnicza oraz klub żużlowy Tauron Azoty Tarnów.

TAURON

Grupa Tauron to jeden z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, dysponujący kapitałem w wysokości ponad 8 mld zł. Holding zatrudnia ponad 28 tys. osób. Jest największym dystrybutorem energii elektrycznej w kraju, zajmuje drugie miejsce pod względem produkcji energii elektrycznej w Polsce. Ponadto holding kontroluje 20 proc. polskich zasobów węgla kamiennego.

Ponad 36 proc. akcji spółki posiada skarb państwa, a 5,15 proc. akcji należy do KGHM Polska Miedź SA. 58 proc. akcji mają pozostali akcjonariusze.