Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ruszają przetargi: Najpierw Bielsko-Biała, Zabrze również w tym tygodniu?

W tym tygodniu mają ruszyć przetargi na wykonawców nowych stadionów w Bielsku-Białej i Zabrzu.
Przetarg w Bielsku-Białej ma zostać ogłoszony we wtorek. - Wtedy też w Biuletynie Informacji Publicznej na naszej stronie internetowej ukaże się stosowne ogłoszenie - informuje Tomasz Ficoń, rzecznik bielskiego magistratu.

Stadion przypominający obiekt Korony Kielce został zaprojektowany na 15-tysięczną widownię. Ma być budowany etapami, piłkarze cały czas będą mogli występować na swoim boisku. W tym tygodniu ma też być ogłoszony przetarg na generalnego wykonawcę nowego stadionu w Zabrzu. Termin przetargu był już jednak kilkakrotnie odraczany. Według zapewnień prezydent miasta Małgorzaty Mańki-Szulik harmonogram prac nie jest zagrożony i budowa powinna rozpocząć się na przełomie wiosny i lata.

W Zabrzu wciąż nie ma decyzji, która instytucja sfinansuje kredyt na budowę stadionu. W grze pozostają Deutsche Bank oraz konsorcjum złożone z Nordea i DnB Nord. - Decyzja powinna zapaść w ciągu miesiąca - zapewnia Tadeusz Dębicki, prezes spółki Stadion.

Stadion Górnika ma mieć widownię na 32 tysiące miejsc. W pierwszym etapie, który ma kosztować około 200 milionów złotych, obiekt ma mieć trzy gotowe trybuny na około 25 tysięcy miejsc.