Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Grunt to udane testy w Arce

Od poniedziałku z Arką Gdynia trenuje trzech nowych piłkarzy. Trener Dariusz Pasieka przygląda się Marcelo Sarvasowi i Bośniakowi Vlado Zadro. Arka sprawdzi też Michała Grunta z Zagłębia Sosnowiec
Wszyscy trzej przechodzili w poniedziałek testy szybkościowe i wydolnościowe. Od wtorkowego popołudniowego treningu dołączą do drużyny. Sarvas i Zadro sprawdzeni będą pod kątem wzmocnienia drugiej linii. Z kolei Grunt ma dopiero 17 lat, ale sztabowi Arki zaimponował warunkami fizycznymi. - Ma 188 cm wzrostu, a takich napastników w Polsce jest niewielu. Jest młody, więc traktujemy go jako melodię przyszłości - mówi Pasieka.

Mimo młodego wieku Grunt ma interesujący życiorys. Oprócz gier w koszulce Zagłębia ma za sobą również występy w młodzieżowych reprezentacjach U-17 i U-18 i testy we włoskiej Parmie.

W poniedziałek Pasieka dał drużynie dzień wolny. Do meczu z Wisłą (sobota, godz. 17) Arka trenować będzie raz dziennie. W piątek po popołudniowym treningu żółto-niebiescy udadzą się do hotelu Wieniawa na przedmeczowe zgrupowanie.