8. kolejka. Młoda Legia na przeciwnym biegunie

Piłkarze Młodej Legii pewnie wygrali w Gdańsku i umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli. Skutecznością na drugim froncie błysnął odsunięty od pierwszej drużyny Jakub Wawrzyniak, który zdobył jedną z bramek dla warszawian.
Młoda Legia radzi sobie znakomicie

Pierwszy zespół Legii przegrywa w lidze mecz za meczem. W przeciwieństwie do swoich starszych kolegów, młodzi piłkarze z Łazienkowskiej imponują formą.

Z gry swoich podopiecznych bardzo zadowolony był trener, Dariusz Banasik: - Zagraliśmy bardzo dobry mecz - pokuszę się o stwierdzenie, że było to najlepsze spotkanie w naszym wykonaniu w bieżącym sezonie. Myślę, że wygrana mogła być wyższa, bo nie wykorzystaliśmy wielu sytuacji. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, który spowodowany był przez naszą nieskuteczność. W drugiej części meczu szybko strzeliliśmy dwa gole, potem dołożyliśmy kolejnego. Rywale nie mieli wielu okazji - zagrozili bramce Jakuba Szumskiego już przy stanie 3:0 - powiedział dla oficjalnego serwisu Legii.

W meczu z Lechią Gdańsk wystąpili Maciej Iwański oraz Jakub Wawrzyniak. - Zaprezentowaliśmy się doskonale pod każdym względem. Dobrze zagrał Maciej Iwański, a ze świetnej strony pokazał się Jakub Wawrzyniak, który udany występ przypieczętował zdobyciem trzeciej bramki - podsumował występ do niedawna etatowych piłkarzy pierwszej drużyny trener Banasik.

Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 0:3
Bramki:
Piotr Augustyniak (49. karny), Kamil Majkowski (55.), Jakub Wawrzyniak (82.)

Lechia: Małkowski - Gawroński (84. Kila), Rosiński, Zbrzyzny, Kaczmarek - Korzępa, Pietrowski, Żmijewski (73. Kołodko) - Pomaski (65. Grzywacz), Wiśniewski, Duda

Legia: Szumski - Lisowski, Augustyniak (55. Lisiecki), Cichocki, Wawrzyniak - Majkowski (65. Matić), Duda, Łukasik, Wolski (70. Starek) - Iwański - Efir

Tshibamba skuteczny tylko w Młodej Ekstraklasie

Młodzi zawodnicy Lecha pomścili niedzielną porażkę pierwszego zespołu w Bełchatowie. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył dla gospodarzy Joel Tshibamba, któremu sztuka ta nie udała się w spotkaniu niedzielnym. W meczu Ekstraklasy napastnik zagrał 22 minuty i oddał jeden niecelny strzał na bramkę Łukasza Sapeli. W spotkaniu Młodej Ekstraklasy Tshibamba okazał się skuteczniejszy. Do zdobycia gola wystarczyła mu jedna połowa.

- To był dobry mecz w naszym wykonaniu. Górowaliśmy nad rywalem pod względem piłkarskim i spotkanie toczyło się głównie na połowie Bełchatowa. Goście bronili się bardzo prostymi środkami, a my nie potrafiliśmy sobie z tym poradzić. Sporo ożywienia wniósł w drugiej połowie Tshibamba i po jego strzale udało się zdobyć zwycięską bramkę. Gra cieszy, ale nie ukrywam, że wynik tego spotkania mógł być zdecydowanie bardziej okazały. Zabrakło nam jednak zimnej krwi pod bramką przeciwnika - ocenił mecz z GKS-em Bełchatów, trener młodego Lecha, Karol Brodowski.

Lech Poznań - GKS Bełchatów 1:0
Bramka:
Joel Tshibamba (66.)

Lech: Bieszczad - Gajda (90. Chromiński), Walasek, Kamiński (63. Ankudowicz), Marynowicz - Golla (46. Drewniak), Zapotoka (67. Kędziora) - Byszewski (46. Bereszyński), Możdżeń, Olejniczak (46. Tshibamba) - Jurga

GKS: Budziłek - Stępień, Wróbel, Gadomski, Jacak - Grube, Piekarski - M. Bartosiak (80. Sadziński), Zawodziński, B. Bartosiak (25. Zawieja) - Kowalczyk (44. Grzelak)