7. kolejka. Wisła gromi GKS. Legia lepsza od Lecha

Powrót na stadion przy ulicy Reymonta piłkarze młodej Wisły uczcili efektownym zwycięstwem nad GKS-em Bełchatów. Piłkarze "Białej Gwiazdy" strzelili bełchatowianom aż pięć goli. W meczu Lecha z Legią górą byli goście, a wynik był identyczny jak w spotkaniu na szczeblu Ekstraklasy.
Młoda Wisła rozgromiła GKS pod okiem Maaskanta

Powrót na swój stadion okazałym zwycięstwem uczcili młodzi piłkarze Wisły Kraków, którzy rozbili GKS Bełchatów aż 5:1.

Wiślacy rozpoczęli mecz z impetem, bo prowadzili już po czterech minutach. Wprawdzie na bramkę Michała Chrapka po kwadransie odpowiedział Bartłomiej Bartosiak, ale remis na Reymonta nie utrzymywał się długo.

Siedem minut po wyrównującej bramce bardzo ładnym strzałem głową wykazał się Maciej Papież i Kamil Paprocki po raz drugi w tym meczu musiał wyjmować piłkę z siatki.

Po przerwie większą przewagę osiągnęli goście, jednak Wiślacy przetrwali ten napór i odpowiedzieli rywalom trzema trafieniami w ciągu 6 minut.

Spotkanie podopiecznych trenera Tomasza Kulawika na stadionie przy Reymonta 22 oglądało 400 widzów, w tym sztab szkoleniowy pierwszej drużyny Wisły z Robertem Maaskantem na czele.

Wisła Kraków - GKS Bełchatów 5:1
Bramki:
Michał Chrapek (4.), Maciej Papież (26.), Kamil Paprocki (61. sam.), Kamil Jeleń (64.), Wojciech Łobodziński (67.) - Bartłomiej Bartosiak (19.)

Wisła Kraków: Kurto - Stanek (46. Brud), Kowalski, Cyzio, Cygal (72. Skołorzyński) - Łobodziński, Rado (46. Jeleń), Nalepa, Garguła - Chrapek (77. Ligienza), Papież (68. Szewczyk) GKS Bełchatów: Paprocki - Jacak, Słomian, Wenger, Grzelak (46. Bocian) - Marciniak, Wróbel, Bartosiak, Zawodziński (79. Kaczmarek) - Grube (46. Zawieja), Bartosiak

Młoda Legia z Wawrzyniakiem również lepsza od Lecha

W spotkaniu Młodej Ekstraklasy pomiędzy Lechem a Legią padł identyczny wynik, jak w piątkowym meczu. Spotkanie nie było jednak tak dramatyczne, a wszystkie bramki padły już w pierwszej połowie.

- Zagraliśmy dobry mecz. Cieszymy się ze zwycięstwa na trudnym terenie. Nigdy nie wygraliśmy we Wronkach, dlatego ten triumf smakuje wyjątkowo. Z przebiegu całego spotkania byliśmy lepsi od rywali. Szczególnie w drugiej połowie, w której prowadziliśmy grę i przeprowadzaliśmy więcej ataków. Lech jedyne zagrożenie stwarzał po stałych fragmentach gry. Wykreowaliśmy kilka akcji, które mogły zakończyć się kolejnymi bramkami. Sędzia nie podyktował nam rzutu karnego, jednak najważniejsze są trzy punkty. Cieszę się, że kolejny raz udowodniliśmy dobre przygotowanie do sezonu - ocenił występ Młodej Legii trener Dariusz Banasik.

W zespole Młodej Ekstraklasy zagrał jeden z odsuniętych od pierwszego zespołu piłkarzy - Jakub Wawrzyniak. - Kuba pokazał się z dobrej strony. Mógł nawet strzelić gola, ale po rozegraniu stałego fragmentu gry jego uderzenie było niecelne - ocenił występ obrońcy Banasik.

Lech Poznań - Legia Warszawa 1:2