1. kolejka. Ruch zdemolował Lechię

Ruch Chorzów w meczu pierwszej kolejki Młodej Ekstraklasy nie dał najmniejszych szans Lechii Gdańsk zwyciężając aż 5:0. Swoje mecze wygrały także druga w zeszłym sezonie Legia i trzeci Lech. Mistrz z Lubina zagra z Koroną 18. sierpnia

Chyba nikt nie spodziewał się aż tak wysokiego zwycięstwa Ruchu w meczu z Lechią. Chorzowianie prowadzili do przerwy 1:0 po bramce Arkadiusza Piecha. W drugiej połowie Piech dorzucił jeszcze jedno trafienie, swoje trafienia dorzucili także Maciej Jankowski (dwa) i Patryk Stefański. Jak tak dalej pójdzie, to gdańszczanie znów skończą rozgrywki na ostatnim miejscu.

Nie było niespodzianki w Krakowie. Legia, wicemistrz zeszłego sezonu, po bramkach Michała Efira i Wojciecha Lisowskiego zwyciężyła 2:0.

Wisła Kraków w spotkaniu Ekstraklasy zwyciężyła u siebie z Arką 1:0. Tak samo w meczu Młodej Ekstraklasy górą byli gospodarze... tyle że mecz rozgrywano w Gdynii. Trzy punkty Arce zapewnił Mateusz Szwoch.

Zeszłoroczny mistrz z Lubina swój mecz rozegra 18. sierpnia. Jego rywalem będzie Korona Kielce.

Wyniki pierwszej kolejki

Arka Gdynia - Wisła Kraków 1:0 Mateusz Szwoch 33

Cracovia - Legia Warszawa 0:2 Michał Efir 61., Wojciech Lisowski 65.

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 4:1 Grzegorz Arłukowicz 6. (k), Igor Lewczuk 73., Grzegorz Kowalewski 83., Jan Pawłowski 89. - Krzysztof Michalski 62.

Lech Poznań - Widzew Łódź 2:1 Grzegorz Kasprzik 58. (k), Bartłomiej Olejniczak 73. - Robert Kowalczyk 55.

Polonia Bytom - GKS Bełchatów 0:1 Artur Marciniak 28.

Polonia Warszawa - Górnik Zabrze 0:1 Tomasz Chałas 27.

Ruch Chorzów - Lechia Gdańsk 5:0 Arkadiusz Piech 12., 72., Maciej Jankowski 46., 78., Patryk Stefański 65.

Zagłębie Lubin - Korona Kielce 18 sierpnia, 11:00