Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Czterech odchodzi, Brazylijczyk na testach

Włodarze Wisły Kraków postanowili nie przedłużać kontraktów czterem zawodnikom. Issa Ba, Konrad Gołoś, Marcin Juszczyk oraz Mariusz Jop odchodzą z drużyny wicemistrza Polski. Zespół prowadzony przez Henryka Kasperczaka chce załatać dziury piłkarzami spoza naszego kraju. Biała Gwiazda przetestuje brazylijskiego obrońcę Alemao, który ostatnie dwa sezony spędził w Australii.
28-letni Alemao jest prawym obrońcą. Do sezonu 2008-2009 występował w klubach z Brazylii, od dwóch lat jest piłkarzem australijskiego klubu Adelaide United. W tym sezonie wystąpił w 16 meczach i strzelił 1 gola. Alemao do końca tygodnia będzie przebywał w Krakowie.

Tymczasem trwa prawdziwa czystka w drużynie spod Wawelu. Z zespołem pożegna się czterech piłkarzy - trójka z nich kończyła poprzedni sezon w podstawowym składzie ekipy Henryka Kasperczaka.

Kontrakt z Issą Ba obowiązywał do 31 maja z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata. Klub zdecydował się nie przedłużać umowy z senegalskim pomocnikiem - czytamy na oficjalnej stronie internetowej klubu spod Wawelu.

Z Wisły odchodzą także Konrad Gołoś, Marcin Juszczyk oraz Mariusz Jop. Ich kontrakty kończą się 30 czerwca i również nie zostaną prolongowane.

Milan Jovanic w Wiśle Kraków

Milan Jovanic został nowym bramkarzem Wisły Kraków. 24-letni Serb podpisał z piłkarskim wicemistrzem Polski pięcioletni kontrakt. Suma transferu nie została podana.

Ostatni sezon Jovanic spędził w Spartaku Zlatibor Voda, z którym zajął w serbskiej ekstraklasie czwarte miejsce, dające udział w kwalifikacjach do Ligi Europejskiej. Na zakończenie sezonu został wybrany odkryciem ligi.

Wcześniej mierzący 188 cm piłkarz grał m.in. w FK Veternik, Obiliciu Belgrad i australijskim Perth Glory.

Jovanic ma także za sobą debiut w reprezentacji Serbii. 7 kwietnia 2010 roku rozegrał 5 minut w meczu towarzyskim z Japonią, wygranym przez Serbów 3:0.