Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wygraj Ligę. Skuteczny Sobiech najlepszy w 22. kolejce

Artur Sobiech z Ruchu zdobył najwięcej punktów w ostatniej serii spotkań w konkursie Wygraj Ligę. Menedżerowie, którzy mają w składzie napastnika Niebieskich do swojego dorobku mogą dopisać aż 13 punktów.
21-latek był ojcem zwycięstwa chorzowian w wyjazdowym meczu z Cracovią. Zdobywając dwa gole i asystując przy trafieniu Marcina Zająca pokazał, że potrafi grać na wysokim poziomie również wtedy, kiedy na boisku nie ma Andrzeja Niedzielana. Dzięki dwóm bramkom i pauzie Roberta Lewandowskiego zbliżył się do najskuteczniejszego zawodnika ligi na trzy bramki i nie powiedział ostatniego słowa w walce o koronę króla strzelców.

Drugim bohaterem weekendowych zmagań okazał się Piotr Brożek. Wszystkich graczy mających w składzie wiślaka ucieszył z pewnością fakt, że Henryk Kasperczak przesunął tego zawodnika do linii pomocy. O tym, że Brożek, zakwalifikowany w konkursie jako obrońca, grając bliżej bramki przeciwnika będzie jeszcze aktywniejszy przekonali się na własnej skórze zawodnicy Polonii Bytom. Gol i asysta dały mu w Wygraj Ligę 12 oczek.

Na uwagę zasługuje również kolejne trafienie Pavola Stano, dwie bramki, pnącego się wciąż w górę w klasyfikacji najskuteczniejszych polskich ligowców, Tomasz Frankowskiego i dziewiąty w tym sezonie gol Ilijana Micanskiego. Bułgar pokonał bramkarza rywali pokonał już po raz szósty tej wiosny, posyłając piłkę do siatki w czwartym spotkaniu z rzędu!

Dream Team 22 kolejki
Sandomierski (6 pkt.) - Piotr Brożek (12), Celeban (8), Kiełbowicz (8), Stano (8) - Rybus (8), Zając (8), Piątek (7) - Frankowski (11), Sobiech (13), Micanski (9)

Stwórz swoją drużynę i Wygraj Ligę ?