Arka wygrała kolejny sparing

Piłkarze Arki pokonali w Turcji kazachski Lokomotiv Astana 2:0. Bramki strzelili dwaj nowi napastnicy Joel Tshibamba i Joseph Mawaye
Arka wygrała w pełni zasłużenie. W 28. min gdynianie wyprowadzili piłkę z własnej połowy, a Joel Tshibamba na raty pokonał bramkarza rywali. Po przerwie na boisku pojawił się Joseph Mawaye i po podaniu jednego z najbardziej aktywnych na boisku Marcina Budzińskiego Kameruńczyk podwyższył na 2:0. Do końca meczu Arka kontrolowała jego przebieg, a rywale nie stworzyli żadnego zagrożenia pod bramką najpierw Norberta Witkowskiego a później Andrzeja Bledzewskiego. Sparing został zorganizowany dzięki znajomości trenera Arki Dariusza Pasieki z Holgerem Fachem. Obaj szkoleniowcy pracowali razem w FC Augsburg.

Arka Gdynia - Lokomotiv Astana 2:0 (1:0)