Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Śnieżny początek przygotowań piłkarzy Arki

W zimowej scenerii zaczną przygotowania do rundy wiosennej piłkarze Arki Gdynia. Ich pierwsze spotkanie po urlopach na obiektach GOSiR we wtorek o godz. 13.30.
- Od rana w klubie ma pojawić się trener Dariusz Pasieka. Wtedy zadecyduje, czy i jak będą trenować piłkarze - mówi rzecznik prasowy Arki Tomasz Rybiński. Gdynianie przygotowania do drugiej rundy rozgrywek ekstraklasy zaczynają podobnie jak przed rokiem, czyli w zaspach śnieżnych. Z zespołem powinien już trenować Przemysław Trytko, który w czasie przerwy wyleczył kontuzję kolana w Krakowie.

Napastnik Arki doznał urazu 29 listopada w meczu ze Śląskiem Wrocław. Lekarze obiecali, że jego przerwa w treningach potrwa sześć tygodni, i ponoć dotrzymali słowa. Nie wiadomo natomiast, czy w pierwszych w tym roku zajęciach weźmie udział Marcin Wachowicz, który także jeszcze jesienią odniósł kontuzję. - To tak naprawdę okaże się dopiero podczas treningu - dodaje Rybiński. Wachowicz przechodził rehabilitację po artroskopii kolana. Oprócz niego wszyscy piłkarze powinni być do dyspozycji Pasieki.

Poza zajęciami ruchowymi piłkarze Arki przejdą we wtorek badania krwi i wzroku. Na własnych obiektach gdynianie nie będą przebywać jednak zbyt długo. Już w piątek w poznańskiej Arenie rozegrany zostanie bowiem halowy turniej Remes Cup Extra. Pod koniec zeszłego tygodnia dokonano losowania grup. Arka w pierwszej fazie imprezy zagra z Wisłą Kraków i Górnikiem Zabrze. Gdynianie to zeszłoroczni zwycięzcy Remes Cup Extra. Po powrocie z turnieju halowego piłkarze Arki będą przebywać w Gdyni do 21 stycznia. Wtedy na 11 dni wylecą do hiszpańskiej Malagi na obóz przygotowawczy. W zimie zawodników Arki czeka jeszcze jeden wypad zagraniczny do Turcji. W miejscowości Side gościć będę w dniach 5-16 lutego. Początek rundy wiosennej zaplanowano na ostatni weekend lutego (26-28).

W niedzielę Arka postanowiła wspomóc Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. Kibice gdyńskiego klubu mogli licytować m.in. flagę 80-lecia z podpisami piłkarzy czy klubowy kalendarz na 2010 rok także z autografami ich ulubieńców. W sumie tego dnia dzięki zaangażowaniu Arki udało się zebrać 2790,29 zł. Do tego dojdą jeszcze pieniądze zapłacone za przedmioty licytowane przez najbliższych kilka dni na aukcjach Allegro.