Piasta wyeliminował z Pucharu jego były piłkarz

Nie udała się wielokilometrowa wyprawa Piasta Gliwice do Szczecina. Zespół Dariusza Fornalaka odpadł z rywalizacji o Puchar Polski.
Katem gliwiczan okazał się ich były zawodnik Piotr Petasz. 25-letni pomocnik strzelił dla portowców oba gole.

Zwycięstwo Pogoni było zasłużone. Gospodarze stworzyli więcej sytuacji bramkowych. Jeszcze przy stanie 0:0 piłka po strzale rutyniarza Olgierda Moskalewicza trafiła w poprzeczkę bramki Piasta. Na początku drugiej połowy gol dla Pogoni nie został zaliczony, bo sędzia uznał, że strzelec bramki znajdował się na spalonym.

W drużynie Piasta zabrakło kilku graczy z podstawowego składu. Zadebiutował za to bramkarz Maciej Nalepa. - Nie można wygrać, jeśli nie oddaje się celnego strzału na bramkę. Niektórzy zawodnicy mnie zawiedli, trzeba będzie się z nimi rozstać w przerwie zimowej - ocenił trener Piasta Dariusz Fornalak.

Pogoń Szczecin 2 (1)
Piast Gliwice 0
Bramki: Petasz (40., 78.)

Pogoń: Pyskaty - Nowak, Hrymowicz, Mysiak, Woźniak - Wólkiewicz (68. Rogalski), Koman Ż, Pietruszka, Petasz - Ropiejko (60. Kowal), Moskalewicz (89. Rydzak)

Piast: Nalepa - Kaszowski, Kowalski, Glik Ż, Chylaszek Ż (88. Michniewicz) - Smektała, Krzycki, Łudziński (68. Pietroń), Seweryn, Sedlaczek (46. Podgórski) - Maciejak. Sędziował: Jarosław Chmiel (Warszawa). Widzów: 5000.