9. kolejka Młodej Ekstraklasy

Zagłębie Lubin liderem tabeli z liczbą 21 punktów. Tuż za "Miedziowymi" trójka pościgowa. Trzy punkty straty do prowadzących lubinian mają zespoły Ruchu, GKS-u i Lecha.

Trener GKS zasłabł podczas meczu

Trzecie z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy odniosła drużyna GKS Bełchatów. Tym razem podopieczni trenerów Bartoszka i Szkudlarka pokonali w Kielcach Koronę 3:0.

Podczas spotkania w Kielcach doszło do przykrego wydarzenia. Maciej Bartoszek, trener GKS, zasłabł w trakcie spotkania i spędził noc w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.

32-letni szkoleniowiec przechodzi niezbędne badania, a jego stan poprawia się. W poniedziałek rano kontaktował się z kierownikiem drużyny, ale nie potrafił jeszcze ocenić terminu opuszczenia szpitala.

Zagłębie na czele

Młody zespół Zagłębia Lubin pokonał gości z grodu Kraka aż 3:0 i kolejny raz podopieczni Adama Buczka zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Zagłębie przewodzi rozgrywkom Młodej Ekstraklasy.

"Miedziowi" przeważali od początku meczu, ale długo nie potrafili udokumentować swojej wyższości bramką. Dopiero w 66. minucie, gdy Karol Fryzowicz w sytuacji sam na sam z bramkarzem został sfaulowany, sędzia bez wahania wskazał na "wapno", a z boiska wyrzucony został Urbański. Jedenastkę na bramkę pewnie zamienił Chyła.

Dwie minuty później Cracovia grała w dziewięciu. Za dyskusje z arbitrem, drugą żółtą kartką ukarany został Cebula. Od tego momentu piłkarze Zagłębia kontrolowali grę, starając się długo rozgrywać piłkę. Kolejne bramki strzelone przez gospodarzy były tylko kwestią czasu. Sztuka ta udała się dobrze dysponowanemu Fryzowiczowi, który po pięknym rajdzie umieścił futbolówkę w bramce Cracovia. Wynik spotkania w 86. minucie ustalił Kamil Jackiewicz.

Wszystkie mecze 9. kolejki Młodej Ekstraklasy

Korona Kielce - GKS Bełchatów 0:3

Bramki: Grzegorz Kuświk (19.), Mariusz Zawodziński (48.), Krzysztof Janus (89.)

Ruch Chorzów - Odra Wodzisław 0:0

Lech Poznań - Arka Gdynia 3:0

Bramki: Krzysztof Chrapek (1.), Hernán Rengifo (55., 84.)

Zagłębie Lubin - Cracovia Kraków 3:0

Bramki: Daniel Chyła (66. karny), Karol Fryzowicz (81.), Kamil Jackiewicz (86.)

Piast Gliwice - Polonia Warszawa 4:2

Bramki: Damian Mucha (30.), Tomasz Podgórski (53. karny), Daniel Iwan (56., 69.) - Michał Ciarkowski (61., 72.)

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 4:2

Bramki: Piotr Augustyniak (8., 84.), Mateusz Rosłoń (14.), Adrian Rajczak (82.) - Daniel Henz (12. karny), Grzegorz Arłukowicz (35.)

Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 2:0

Bramki: Kamil Rado (3.), Marek Masiuda (39.)

Lechia Gdańsk - Polonia Bytom 3:1

Bramki: Mariusz Korzępa (11.), Janusz Weber (19.), Adam Duda (35.) - Robert Nazar (17.)