Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wygraj Ligę. Popek najlepiej punktującym w 9. kolejce

Bramka zdobyta przez obrońcę GKS-u przyczyniła się do wygranej jego zespołu nad Koroną. Gospodarze zakończyli spotkanie bez straconej bramki, dzięki czemu defensor zdobył najwięcej punktów spośród wszystkich zawodników, którzy pojawili się w ostatni weekend na boiskach Ekstraklasy.
Bramka Jacka Popka | wideo


To pierwsze trafienie w tym sezonie Popka na stadionie w Bełchatowie. Wcześniej udało mu się pokonać bramkarza Lecha podczas wyjazdowego meczu 5. kolejki. W sobotę 31- letni obrońca wykorzystał dokładne dośrodkowanie Macieja Małkowskiego i podobnie jak we Wronkach skierował piłkę do siatki głową.

Jedyne minusowe punkty w tej serii gier można zapisać przy nazwisku Piotra Celebana, który w meczu z Wisła zagrał tylko 24 minuty. Potem musiał opuścić boiska za faul na wychodzącym na czystą pozycję Pawle Brożku. To już druga czerwona kartka zawodnika Śląska w tym sezonie.

Zobacz jak Celeban powalił Brożka »

Dream team 9. kolejki
Grzegorz Sandomierski (6 punktów) - Jacek Popek (12) , Maciej Szmatiuk (8), Igor Lewczuk (6) - Patryk Małecki (8), Maciej Małkowski (8), Mariusz Sacha (7), Aleksander Kwiek (7) - Kamil Grosicki (11), Łukasz Janoszka (11), Jakub Smektała (9)

Zabaw się w menedżera i zagraj w Wygraj Ligę »