Wisła pewnie wygrywa w Zamościu. Sensacyjna porażka Śląska

Wisła Kraków pokonała w Zamościu tamtejszego Hetmana 3:0 i awansowała do 1/8 finału Remes Pucharu Polski. Dwie bramki dla gości zdobył Patryk Małecki. Śląsk Wrocław żegna się z Pucharem Polski po przegranej w Ząbkach.
W kadrze Wisły na te spotkanie zabrakło jedynie Radosława Sobolewskiego, który dostał kilka dni wolnego na załatwienie spraw osobistych. Mecz od początku toczył się w leniwym tempie, choć goście osiągnęli zdecydowaną przewagę. Ich wrzutki w pole karne były jednak nieskuteczne, gdyż dobrze w bramce gospodarzy spisywał się Mateusz Prus.

Dopiero w 39 minucie Wiśle udało się udokumentować swoją przewagę. Piłkę wrzucał z lewego skrzydła Junior Diaz, a uderzył ją bardzo mocno Piotr Ćwielong. Prus tym razem był bez szans.

W drugiej połowie mecz toczył się w znacznie wolniejszym tempie. Gospodarze mieli kilka sytuacji, jednak ich nieporadność, brak szybkości i zdecydowania nie pozwolił na zdobycie wyrównującej bramki. W 66 minucie na boisku pojawił się Patryk Małecki i już dziewięć minut później świętował on zdobycie drugiej bramki dla Wisły. Po podaniu od Jirsaka wbiegł w pole karne i uderzył obok interweniującego Prusa.

Goście przypieczętowali swój awans w 82 minucie. Po dwójkowej akcji gości, Małecki strzałem obok bramkarza, zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu.

Hetman Zamość - Wisła Kraków 0:3
Bramki:
Ćwielong (39.), Małecki (75., 82.)

Hetman: Prus - Sowa, Grunt, Frączek (73. Miszczuk), Demusiak (80. Rajtar) - Kaczmarek, Skórski, Kycko (86. Sawa), Litwiniuk, Lindner - Fundakowski

Wisła: Cebanu - Piotr Brożek, Głowacki, Jop, Alvarez - Łobodziński (66. Małecki), Cantoro (66. Paweł Brożek), Diaz, Jirsak, Kirm (80. Papież) - Ćwielong

Inne mecze 1/16 Pucharu Polski:

Drugoligowy Start Otwock wygrał 3:2 z ŁKS Łódź - niedawnym zespołem ekstraklasy. Do przerwy prowadził już 2:0.

Dolcan Ząbki (I liga) wyeliminował z Pucharu Polski Śląsk Wrocław po 90 minutach było 1:1, a dogrywka nie przyniosła goli. W karnych lepsi okazali się piłkarze z Ząbek, którzy wygrali 5:4.

Blisko sensacji było w Kobylinie, gdzie czwartoligowy Piast podejmował Cracovię Kraków. Podobnie jak w Ząbkach padł remis 1:1 a w karnych lepsi (4:2) okazali się krakowianie.