GKS i Polonia Bytom gromią w Młodej Ekstraklasie

Na uwagę w 4. kolejce zasługuje znakomita forma strzelecka zespołów GKS Bełchatów i Polonii Bytom, które zdobyły po pięć goli i rozgromiły swoich rywali. Grad bramek padł też w meczu Lechii i Polonii Warszawa, ale w tym przypadku mecz zakończył się remisem.
GKS i Polonia Bytom na piątkę

Drugie zwycięstwo w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy odnieśli zawodnicy PGE GKS Bełchatów U-21. Zawodnicy trenera Bartoszka wygrali w Gliwicach z Piastem aż 5:1 i awansowali na 5. miejsce w tabeli.

Prowadzenie w meczu objęli już w 4. minucie gospodarze (bramka Wojciecha Blaszke). Odpowiedź GKS była piorunująca. Najpierw w 18. minucie skuteczny rajd przez całe boisko zaprezentował boczny obrońca Mateusz Jacak a 60 sekund później na 2:1 uderzył Krystian Pieczara. Do przerwy trzecie trafienie dołożył Łukasz Bocian. Ostatnie dwie bramki meczu zdobyli: Krzysztof Janus i ponownie Pieczara.

Piast Gliwice - GKS Bełchatów 1:5
Bramki:
Wojciech Blaszke (4.) - Mateusz Jacak (18.), Krystian Pieczara (19., 68.), Łukasz Bocian (33.), Krzysztof Janus (57.)

Hokejowym wynikiem zakończyła się rywalizacja młodych zawodników Korony Kielce i Polonii Bytom. Lepsza okazała się drużyna ze Śląska, która zdobyła aż pięć bramek. Dwa honorowe trafienia dla "żółto-czerwonych" zaliczyli Michał Michałek i Maciej Szajna.

Polonia dzięki wysokiemu zwycięstwu awansowała na pierwsze miejsce w tabeli Młodej Ekstraklasy.

Korona Kielce - Polonia Bytom 2:5
Bramki:
Michał Michałek (63.), Maciej Szajna (88.) - Robert Nazar (3.), Andrzej Niewiedział (27.), Robert Wojsyk (35.), Mateusz Dreszer (76.), Marcin Stanicki (85.)

Osiem goli przy Traugutta

Lechia Gdańsk zremisowała z warszawską Polonią 4:4 w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy. Tym samym zespół z Gdańska po czwartej kolejce spotkań pozostaje bez zwycięstwa.

Lechia praktycznie przez cały mecz prowadziła, nie udało jej się jednak "dowieźć" wygranej do końcowego gwizdka. Na przeszkodzie stanął rzut karny podyktowany za zagranie ręką w polu karnym Biało-Zielonych. Jedenastkę pomimo tego, że golkiper Lechii dobrze wyczuł intencję strzelca, wykorzystał Michał Ciarkowski. Zespół Tomasza Borkowskiego musiał zadowolić się jednym punktem.

Pod koniec spotkania groźnie wyglądającej kontuzji doznał Jakub Kawa. Wstępna diagnoza wskazuje na złamany obojczyk.

Lechia Gdańsk - Polonia Warszawa 4:4
Bramki:
Andrzej Rybski (2 gole), Jakub Zabłocki (1 gol), Jakub Kawa (1 gol) - Michał Ciarkowski (3 gole), Loic Lo Bello (1 gol)