Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Śląsk Wrocław zagości w Polsacie

Od września stacja telewizyjna Polsat będzie przygotowywać stałe programy o Śląsku Wrocław. - To wstęp do stworzenia w przyszłości klubowego kanału, takiego jak mają największe piłkarskie firmy na świecie - zapowiada Marian Kmita, szef sportu w Polsacie
Klubowy kanał telewizyjny to w zachodnim futbolu żadna nowość. Pierwszy utworzono ponad 10 lat temu, a można było w nim oglądać wszystko, co związane jest z angielską drużyną FC Middlesbrough. Po "Boro" swoje kanały telewizyjne uruchamiały Manchester United, Chelsea Londyn, Real Madryt, AC Milan, FC Barcelona i wiele innych znanych klubów.

W Polsce klubowy kanał byłby absolutną nowością. Istnieją wprawdzie Lech czy Wisła TV, ale one z telewizją nie mają zbyt wiele wspólnego. To zwyczajne portale internetowe, na których można oglądać krótkie filmiki dotyczące klubów.

- Gdyby udało nam się stworzyć Śląsk TV z prawdziwego zdarzenia, byłby to olbrzymi sukces. Warto jednak pamiętać, że nawet na Zachodzie nie wszystkie kanały klubowe nadają przez całą dobę. Ajax czy Roma TV można oglądać przez kilka godzin, więc właśnie od tego moglibyśmy zacząć - opowiada Kmita.

Na razie zamiast klubowego kanału kibice Śląska będą musieli zadowolić się programem o ich drużynie. Najprawdopodobniej będzie on emitowany od września, raz w tygodniu, i potrwa maksymalnie godzinę.

Nie wiadomo jeszcze, czy będzie go można oglądać na Polsacie Sport Ekstra, czy może na nowym kanale piłkarskim, który planuje otworzyć stacja Zygmunta Solorza. To właśnie dzięki osobie Solorza Śląsk obecny będzie na antenie ogólnopolskiej telewizji. Biznesmen jest właścicielem Polsatu i współwłaścicielem wrocławskiego klubu. Teraz postanowił wykorzystać swoją potęgę medialną na promocję ekipy z Oporowskiej.

- Śląsk będzie swoistym uzupełnieniem naszej oferty, bo jako Polsat mamy prawa do transmitowania wszystkich meczów Ligi Europejskiej i części spotkań Ligi Mistrzów. Jak widać, piłki nożnej będzie u nas tyle, że warto byłoby umieścić ją w nowym kanale. To, ile znajdzie się w nim miejsca dla Śląska, w dużej mierze zależeć będzie od wyników naszych drużyn w europejskich pucharach. Paradoksalnie, im gorzej będą się one spisywać, tym więcej czasu będziemy mieli dla wrocławian. Nie sądzę jednak, aby w związku z tym ktokolwiek w tym mieście źle życzył polskim zespołom - śmieje się Kmita. - W programie o Śląsku chciałbym pokazać wszystko, co jest związane z klubem: piłkarzy, treningi, grupy młodzieżowe, kibiców. Nie zapomnimy również o dawnych zawodnikach, i to nie tylko tych najsławniejszych, jak Sybis czy Pawłowski, ale również tych, o których może nie wszyscy pamiętają. - zapewnia szef sportu w Polsacie.

Wiadomo już, że program o Śląsku przygotowywany będzie we współpracy z Telewizją Dolnośląską TeDe, choć Kmita zapowiada, że przy jego realizacji zaangażowane będą także gwiazdy stacji: Mateusz Borek, Roman Kołtoń czy Bożydar Iwanow.

- Będziemy korzystać z całego spektrum możliwości, jakie daje nasza stacja. Chodzi także o to, aby programy o Śląsku można było obejrzeć w internecie, a nawet w telefonie komórkowym - kończy Kmita.