Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Rui Miguel odchodzi z Zagłębia Lubin

Portugalczyk został wykupiony z Lubina przez Vitorię Guimaraes za 350 tysięcy euro - podała oficjalna strona internetowa Zagłębia.
W ubiegłym sezonie Rui Miguel był wypożyczony do klubu Pacos de Ferreira. Portugalczyk deklarował chęć powrotu do Zagłębia, pod warunkiem, że lubinianie awansują do Ekstraklasy.

- Piłkarz nie ukrywał jednak, że jeżeli będzie miał oferty ze swojego kraju, to chciałby tam zostać - mówi rzecznik prasowy Zagłębia, Wacław Wachnik.

Choć Pacos de Ferreira nie było stać na wykupienie Portugalczyka, to za kartę piłkarza pieniądze wyłożyła Vitoria Guimaraes.

- Rui zadzwonił do mnie i podziękował za współpracę. Piłkarz zdaje sobie sprawę, że przejście do Zagłębia było momentem przełomowym w jego karierze i pozwoliło mu wypłynąć na szerokie wody. Miguel prosił, żebym podziękował kibicom, za ich miłe opinie na jego temat i kazał zapewnić, że na bieżąco śledzi wyniki byłego klubu - powiedział dyrektor sportowy Zagłębia, Jakub Jarosz.

Rui Miguel w Ekstraklasie rozegrał łącznie 34 spotkania, zdobywając 7 bramek. Z portugalskim klubem piłkarz związał się czteroletnią umową.