Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa w pigułce

Dla większości klubów sezon już się zakończył. Nie dla ?Pasów?, które czekają jeszcze baraże o ekstraklasę z Koroną Kielcę.
Wymagający przeciwnik Cracovii w barażu »

W tym dwumeczu miała zagrać Arka, ale PZPN ostatecznie zadecydował o degradacji ŁKS, który nie spełnił wymogów licencyjnych. Dzięki temu gdynianie mogli rozjechać się na urlopy, a Cracovia dostała od losu drugą szansę. Czy ją wykorzysta?

Cracovia Kraków

Odzyskana nadzieja

W tygodniu: Wiarę w ludzkość przywróciła krakowiakom Komisja Licencyjna, która ponownie odrzuciła wniosek ŁKS. To oznacza, że w barażach zagrają "Pasy". Podopieczni Artura Płatka muszą teraz szybko zadbać o formę i odpowiednią motywację, bo pierwszy mecz już w sobotę. Rewanż przy ulicy Kałuży zostanie rozegrany 17 czerwca.

Następny mecz: Korona - Cracovia (13 czerwca, typ 1)

Forma: 2
Morale: 4

Jagiellonia Białystok

Teraz Polska! W tygodniu: Piłkarze "Jagi" nie mają co liczyć na zagraniczne zgrupowania. Do sezonu będą przygotować się trenując w Gutowie Małym, który jeszcze niedawno był bazą wypadową ŁKS.

Ruchy transferowe
Przychodzą: Wahan Gweorgian (ŁKS Łódź), Marco Reich (ostatnio bez klubu)
Odchodzą: Rafał Gikiewicz (Wisła Kraków), Ensar Arifović (szuka klubu), Piotr Lech (koniec kariery)

Lechia Gdańsk

Dostanie szansę, ale...

W tygodniu: Tomasz Kafarski po utrzymaniu Lechii w ekstraklasie pozostanie szkoleniowcem gdańskiej drużyny. Teraz musi na gwałt zdobyć nową licencję na prowadzenie klubu w tej klasie rozgrywkowej.

Ruchy transferowe
Przychodzą: Bartosz Ślusarski (Cracovia Kraków)
Odchodzą: Jacek Manuszewszki (szuka klubu), Przemysław Pęczak (szuka klubu)

Legia Warszawa

Zbesztani, ale ocaleni

W tygodniu: Mirosław Trzeciak (dyrektor sportowy) i Jan Urban (trener) utrzymają stanowiska, ale Rada Nadzorcza klubu nie jest zachwycona wynikami ich pracy. Po nieudanych transferach na cenzurowanym jest zwłaszcza ten pierwszy.

Ruchy transferowe
Przychodzą: Grzegorz Bronowicki (Crvena Zvezda Belgrad), Mikel Arruabarrena (powrót z wypożyczenia do SD Eibar), Przemysław Wysocki (powrót z wypożyczenia do Piasta Gliwice)
Odchodzą: Piotr Rocki (szuka klubu), Tito (Espanyol B Barcelona)Więcej w tygodniku interaktywnym Futbol.pl (www.tygodnik.futbol.pl) »