Widzew Łódź awansował do Ekstraklasy!

Widzew Łódź pokonał 2:0 Znicz Pruszków i na dwie kolejki przed końcem sezonu zapewnił sobie awans do Ekstraklasy. Łodzianie mają 66 punktów, o osiem więcej niż trzecie w tabeli Podbeskidzie Bielsko-Biała.
Awans Widzewa nie jest niespodzianką. Przed meczem wiadomo było, że do promocji Łodzianie potrzebują zaledwie jednego punktu. A na wiosnę na własnym stadionie podopieczni Pawła Janasa zanotowali komplet zwycięstw.

Spotkanie potoczyło się po myśli gospodarzy. już po pięciu minutach prowadzili 1:0 po golu Przemysława Oziębały. Napastnik Widzewa mocnym strzałem z prawej strony pola karnego nie dał szans Adrianowi Bieńkowi.

Widzew przeważał i raz po raz stwarzał zagrożenie pod bramką Znicza. Po stałych fragmentach gry piłkarze Krzyszofa Chrobaka ratowali się chaotycznymi wybiciami piłki. Jedyną dogodną sytuację dla gości zaprzepaścił Tomasz Feliksiak.

Po okresie naporu gospodarzy gra się wyrównała, ale spadło tempo gry. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się jednobramkowym prowadzeniem Widzewa, były gracz Znicza Łukasz Grzeszczyk dośrodkował z lewej strony wprost na nogę Panki, a ten wpakował piłkę do bramki.

W drugiej połowie piłkarze widzewa kontrolowali przebieg spotkania, ale mimo licznych sytuacji nie podwyższyli prowadzenia. Wynik 2:0 w pełni ich satysfakcjonował i po końcowym gwizdku rozpoczęli taniec radości.