Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Cztery niewiadome Cracovii przed Piastem

Prawa obrona, atak, lewa pomoc lub rozgrywający to znaki zapytania w wyjściowym składzie Cracovii na pierwszy mecz rundy wiosennej. Wczoraj podopieczni trenera Artura Płatka pokonali w sparingu GKS Katowice
Brazylijczyk w Cracovii ?

Przedostatni mecz był sprawdzianem formy Cracovii przed spotkaniem ligowym z Piastem Gliwice. Tym razem piłkarze biegali po zielonej sztucznej nawierzchni, ale wcale nie było im przez to łatwiej. - Po odśnieżaniu w murawie brakuje granulatu i ciężko jest zahamować. Jeśli nie udało się kopnąć z pierwszej piłki, trudno było stworzyć sensowną akcję - wyjaśniał Płatek.

Chwalił jednak podopiecznych za szczelną obronę, która nie dopuściła gości do celnego strzału w pierwszej połowie.

Pod nieobecność Jakuba Kaszuby, którego kontuzja obojczyka wyeliminowała z występów na co najmniej osiem tygodni, w pierwszej połowie cofniętym napastnikiem był Bartłomiej Dudzic. - Bartek zdobył gola, którego - nie wiem dlaczego - nie uznano, i nie był gorszy od Damiana Misana, który pokazał się w drugiej części. A Bartosz Ślusarski [wysunięty napastnik - przyp. red.]? Niewykluczone, że znajdziemy dla niego inną pozycję - stwierdził Płatek. I jeszcze teraz nie mógł pogodzić się z pechowym urazem Kaszuby. - To jeden z nielicznych, którzy przepracowali przygotowania od A do Z.

Adam Nawałka, trener GKS-u, po zakończonym meczu ostro sztorcował jednego z juniorów: - Każdy ma prawo do błędów, ale oczekuję od nich pełnego zaangażowania. Skoro wkładam w pracę całe serce, to tego samego oczekuję w zamian. Oni się uczą, a ja jestem cierpliwy.

W pierwszej połowie chwalił swoich graczy, że nie stracili głowy w walce z silniejszym rywalem. Nawet wtedy, gdy Marek Wasiluk, przez nikogo nie będąc niepokojonym, dobił piłkę do bramki po uderzeniu Tomasza Moskały. - Moim zdaniem był spalony - spierał się Nawałka.

W Cracovii nie zagrali Piotr Polczak, Mariusz Sacha i Paulinho. Brazylijczyk zostanie na testach w Krakowie do wyleczenia urazu stawu skokowego. Polczak nie trenuje z drużyną od 12 dni i nie ma możliwości, by wystąpił w sobotę w sparingu z Podbeskidziem. Wasiluk i kilku innych piłkarzy cierpi z powodu problemów żołądkowych. - Marek strzelił gola, ale w kilku akcjach mógł lepiej się zachować - ocenił reprezentacyjnego obrońcę Płatek. Trener Cracovii widzi receptę na pokonanie Piasta w prostopadłych podaniach do boku i akcjach oskrzydlających. W piątek uważnie przyjrzy się Ślązakom w sparingu z Wisłą Kraków.

Szkoleniowiec GKS-u uspokajał kolegę po fachu przed ciężką dla Cracovii rundą wiosenną. - Utrzymacie się. Wiele jeszcze trzeba poprawić, ale widać entuzjazm i zaangażowanie chłopaków, którzy mają do tego dobrego trenera. Nie dopuszczam myśli o spadku Cracovii.

W sobotę przed drużyną Płatka generalny sprawdzian - na głównej płycie z Podbeskidziem. - Jeśli spadnie śnieg, zwrócę się do wszystkich trenerów, działaczy i kibiców o pomoc w odśnieżaniu - alarmował trener. - Jesteśmy tylko Cracovią, a nie Barceloną, choć i tak jak na polskie warunki mamy bardzo dobrą bazę treningową.

Cracovia - GKS Katowice 2:1 (1:0)

Gole: Wasiluk (42.), Nowak (57.) - Rado (80.).

Cracovia: I połowa: Cabaj - Kulig, Karwan, Tupalski, Wasiluk - Baran, Kłus - Pawlusiński, Dudzic, Moskała - Ślusarski. II połowa: Olszewski - Mierzejewski, Murawski, Kostrubała, Urbański - Szeliga, Klich - Snadny, Nowak, Sasin - Misan.

GKS: I połowa: Wiśniewski - Krysiński, Napierała, Cholerzyński, Mielnik - Górski, Nowak, Wijas, Iwan, Goncerz - Kaliciak. II połowa: Gorczyca - Sroka, Frączek, Krzysztoporski, Kubies - Rado, Hołota, Plewnia, Mikulenas, Pasko - Mieszczak oraz Sobotka.

Artur Płatek krytykuje sztab medyczny reprezentacji. Za co?