Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Artur Płatek krytykuje sztab medyczny reprezentacji

Obrońca Cracovii zachował się nieprofesjonalnie, a Bartłomiej Dudzic miał symulować skręcenie kostki. - Kilku pewniaków bardzo oddaliło się od podstawowej jedenastki - stwierdził Artur Płatek, trener Cracovii po obozie w Hiszpanii
Wasiluk: Umiejętności mi nie brakuje ?

Plaga kontuzji, dwa odwołane sparingi i treningi na sztucznej nawierzchni - to największe mankamenty zgrupowania w Benahavis. Płatek wolał jednak mówić o plusach pobytu na Półwyspie Iberyjskim. Miłym zaskoczeniem była dobra gra w obronie Łukasza Mierzejewskiego. Na ciepłe słowa zasłużył też Paweł Sasin.

Płatek jest jednak zniesmaczony postawą Piotra Polczaka, który nabawił się kontuzji łydki w meczu Polski z Litwą. Z tego powodu nie ćwiczył przez kilka dni. Wczoraj zaczął biegać, ale po chwili zszedł z boiska. Zdaniem trenera, zachowanie stopera Cracovii lub sztabu medycznego reprezentacji jest nieprofesjonalne i przypomina dziecinadę. - Gdyby przeczytał książkę lekarza Bayernu Monachium i reprezentacji Niemiec, wiedziałby, że trzeba przyłożyć lód na stłuczony mięsień, bo każda minuta to jeden dzień leczenia więcej - denerwował się Płatek.

Szkoleniowiec miał też pretensje do Bartłomieja Dudzica, który zgłosił skręcenie stawu skokowego. - To była symulka wielkiej klasy, bo nie miał siły. Skręcił kostkę? Chyba w głowie, teraz wiem, jakie jest jego podejście do zawodu - odparł trener Cracovii. Za niewykorzystane sytuacje dostało się Jakubowi Kaszubie i Tomaszowi Moskale.

Przez co najmniej tydzień zabraknie Mariusza Sachy, któremu odnowiła się kontuzja kości śródstopia. Przez trzy dni będą też odpoczywać Dariusz Kłus i Sławomir Szeliga, a Damian Misan zmaga się z bólem żołądka. Z kolei Maciej Murawski zaczął trenować, ale przedobrzył z obciążeniami i nie jest gotowy do występów.

W czwartek na zajęciach zjawił się Łukasz Derbich. Obrońca Tura Turek już wcześniej podpisał trzyletnią umowę z Cracovią, a kluby dogadały się w sprawie szybszego przejścia piłkarza do Krakowa. - Jest dynamiczny i dobrze gra głową - zaznacza trener Płatek. - To był bardzo dobry interes, który w niedługim czasie się spłaci.

Dziś Cracovia zmierzy się z Górnikiem Łęczna (godz. 15.30, boisko przy ul. Wielickiej), dzień później zagra z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Trener Płatek o nabytkach Cracovii | wideo


Trwa patowa sytuacja w sprawie Kamila Witkowskiego, Krzysztofa Radwańskiego i Jakuba Grzegorzewskiego. Napastnik Górnika wciąż nie wie, czy dołączy do Cracovii, dwaj pozostali czekają na potwierdzenie do gry w klubie z Lubelszczyzny.

W środę żaden z nich nie wystąpił w sparingu Górnika z Hetmanem Zamość. Tymczasem w niedzielę łęcznianie lecą na zgrupowanie do Turcji. - Rada Nadzorcza Górnika zwleka z podjęciem decyzji. Nikt ode mnie nie odebrał telefonu. Ten transfer to naczynia połączone i bez jednego nie da się załatwić drugiego - podkreślił Jakub Tabisz, wiceprezes Cracovii.

Klub ogłosił przetarg na budowę stadionu przy ul. Kałuży. Całość inwestycji będzie kosztowała 197 mln zł, część sportowa powstanie do końca 2010 r. - Dostaliśmy zgodę od prezydenta Krakowa i 26 lutego poznamy liczbę chętnych kontrahentów - wyjaśnił Tabisz.

Paweł Nowak o szansach Cracovii na utrzymanie - wideo ?