Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Dodatkowy sparing piłkarzy Arki

Przebywający na obozie w Turcji piłkarze Arki Gdynia rozegrają dodatkowy sparing. W piątek ich rywalem będzie 15. zespół rumuńskiej ekstraklasy Politehnica Iasi. W spotkaniu wystąpi testowany w Arce Ljubomir Ljubenow.
Złota bramka Telichowskiego »

Bułgar urodził się 25 sierpnia 1980 r. i występuje na pozycji ofensywnego pomocnika. Może również grać na lewej stronie pomocy. Ma 177 cm wzrostu i waży 66 kg. W przeszłości występował w takich klubach, jak: CSKA Sofia, Marek Dupnica, Levski Sofia, Litex Łowecz, a ostatnio w Czernomorec Burgas. W rundzie jesiennej obecnego sezonu Ljubenow wystąpił w 12 spotkaniach ligi bułgarskiej, strzelił w dwie bramki.

Pomocnik jest pod stałą obserwacją trenera Czesława Michniewicza. Jeżeli nie sprawdzi się już w pierwszym sparingu, wówczas może zostać natychmiast odesłany do domu. Jeśli jednak zaprezentuje się z dobrej strony, wtedy wystąpi także w kolejnym sparingu Arki. Żółto-niebiescy zagrają w nim w sobotę z 11. zespołem ukraińskiej ekstraklasy Krywbasem Krzywy Róg. Początkowo ich rywalem miała być inna ukraińska drużyna FC Charków.