Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kolejni bramkarze na testach w Wiśle

- Wisła ma dać we wtorek odpowiedź w sprawie Lubosza Hajducha - twierdzą Słowacy. Tymczasem trenerzy Wisły przed podjęciem decyzji chcieliby przetestować innych bramkarzy
Paweł Brożek marzy o lidze hiszpańskiej ?

Po sobotnim sparingu z MFK Rużomberok (1:1) Maciej Skorża, trener Wisły, spotkał się z Bogusławem Cupiałem. Właściciel klubu wcześniej oglądał w akcji Hajducha, który jest bardzo blisko zamiany dziesiątej drużyny ligi słowackiej na ekipę mistrzów Polski. - Wolałbym grać w Wiśle niż w Rużomberoku - przyznaje 29-letni bramkarz.

Zawodnik dość wysoko został oceniony przez sztab trenerski krakowian, a oba kluby doszły do porozumienia. - Warunki ze Słowakami zostały uzgodnione i teraz trenerzy mają podjąć decyzję w sprawie transferu - mówił w niedzielę wieczorem Adrian Ochalik, rzecznik Wisły. Według naszych informacji piłkarz miałby kosztować ok. 200-250 tys. euro.

Także Słowacy potwierdzają, że szybko znaleźli wspólny język z działaczami Wisły i uzgodnili warunki transferu. Rozbieżności pojawiają się jednak w dacie ewentualnego sfinalizowania umowy. W tej sprawie próbowaliśmy się wczoraj skontaktować z Michałem Mertinyakiem. Dyrektor sportowy MFK Rużomberok przebywa jednak za granicą, więc skierowano nas do osoby, która go zastępuje. - W sprawie Hajducha nie mamy jeszcze oficjalnego komunikatu, ale proszę zadzwonić jutro. Wtedy będziemy mogli powiedzieć coś więcej - mówi działacz słowackiego klubu.

Podobne stanowisko prezentuje menedżer Norbert Bielecki, który pilotuje transfer. - Negocjacje się udały, ale Wisła jeszcze się zastanawia. Ustaliliśmy, że do wtorku da nam odpowiedź - zaznacza agent.

Tymczasem trener Skorża podczas zgrupowania w Hiszpanii chce przetestować jednego lub dwóch bramkarzy i dopiero od ich postawy uzależnia zatrudnienie Hajducha. - Za kilka dni mamy dać Słowakom odpowiedź w jego sprawie, nie ustaliliśmy dokładnej daty - zaznacza Ochalik.

Bielecki: - Mam nadzieję, że szybko załatwimy sprawę, bo na dłuższe czekanie nie mamy czasu.

W Hiszpanii Skorża chce się przyjrzeć Maciejowi Nalepie, ale jego klub - FK Charków - musi mu wydać zgodę na testy. Drugim kandydatem ma być włoski bramkarz Emanuele Concetti, ale na papierze imponuje on tylko liczbą klubów, które zatrudniały go za darmo.