Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Lechia Gdańsk spółką akcyjną

W hotelu Szydłowski w środę wieczorem podpisany został akt założycielski Spółki Akcyjnej. Jej inwestorem strategicznym ma zostać biznesmen Andrzej Kuchar.
Mateusz Bąk nie myśli o transferze do Wisły ?

Przekształcenie klubu w spółkę akcyjną to wymóg licencyjny do gry w ekstraklasie (Lechia od pół roku grała w ekstraklasie za specjalną zgodą ministra sportu). W końcu w obecności notariusza podpisany został długo oczekiwany akt założycielski Spółki Akcyjnej Lechia Gdańsk. Lechia S.A. czeka teraz na rejestrację w Krajowym Rejestrze Sądowym.

W trzyosobowym zarządzie sportowej spółki znaleźli się prezes Lechii Maciej Turnowiecki, dyrektor klubu Błażej Jenek i członek zarządu Andrzej Duffek. Oprócz zarządu spółki wybrana została także jej rada nadzorcza. W skład czteroosobowej rady weszli Paweł Bartosiewicz, Jarosław Czarnecki, Dariusz Krawczyk i Henryk Brodnicki.

Kapitał założycielski spółki wynosi pół miliona złotych i będzie systematycznie zwiększany. Na razie akcje spółki nabyli tylko członkowie Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego Lechia (jest 45 udziałowców). Podczas drugiej emisji (harmonogram wyznaczy zarząd spółki) akcje będą mogli nabywać inwestorzy. Głównym udziałowcem ma być Andrzej Kuchar, wrocławski biznesmen, przez ostatnie dwa lata prezes żużlowego klubu Atlas Wrocław. Wcześniej Kuchar był członkiem rady nadzorczej koszykarskiego Śląska. Jego człowiekiem w radzie nadzorczej będzie Bartosiewicz.

Lechia liczy także na innych inwestorów. W czwartek w hotelu Szydłowski powołane zostało Forum Mecenatu Lechii Gdańsk. Na spotkanie, które pomógł zorganizować ambasador Lechii Jan Krzysztof Bielecki, oprócz firm już wspierających Lechię zaproszeni zostali przedstawiciele Grupy Lotos i Polpharmy.