Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Albin Mikulski wraca do Cracovii

PRZEGLĄD PRASY. Albin Mikulski ma zostać dyrektorem sportowym Cracovii. Podobną funkcję pełnił w latach 2004-06, a przygodę z Pasami zakończył krótkim epizodem na ławce trenerskiej - pisze "Przegląd Sportowy".
Brzęczek w Polonii Bytom! ?

Doszło już do dwóch rozmów Mikulskiego z trenerem Arturem Płatkiem. - Idziemy w dobrym kierunku, ale muszę jeszcze porozmawiać z prezesem Januszem Filipiakiem na temat zakresu kompetencji. Do końca miesiąca wszystko powinno być jasne - przyznaje Mikulski, który trenował m.in. Odrę Wodzisław, Pogoń Szczecin i Polonię Warszawa.

Cracovia potrzebuje dyrektora sportowego, bo dotychczasowy Marcin Sadko został drugim trenerem w sztabie Płatka. Lukę ma zapełnić właśnie Mikulski, który kilka lat temu rywalizował z ówczesnym szkoleniowcem Pasów Wojciechem Stawowymo względy Filipiaka. Kilku zawodników sprowadzonych przez menedżera nie znalazło uznania w oczach trenera. Największa wrzawa była o Piotra Świerczewskiego. Przez pół roku ten internacjonał grywał w... IV-ligowych rezerwach. Nie pasował Stawowemu, więc złośliwie przezywał go "nauczycielem WF-u".

Płatka nie interesuje przeszłość. - Nie mam z nią żadnego problemu, a jak coś do kogoś mam, to mówię otwartym tekstem - zapewnia trener Cracovii.