Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Janas odchodzi z PGE GKS!

Paweł Janas złożył wymówienie z funkcji trenera PGE GKS Bełchatów!!!
Prezes PGE GKS: Nowak do Wisły? O nie! ?

Były selekcjoner reprezentacji Polski został trenerem PGE GKS w maju ubiegłego roku zastępując Oresta Lenczyka. W obecnym sezonie drużyna pod jego wodzą wygrała dziesięć meczów, jeden zremisowała i sześć przegrała. Po rundzie jesiennej zespół z Bełchatowa jest na piątym miejscu w tabeli. Po ostatnim meczu z Legią Warszawa, szefowie klubu oznajmili piłkarzom, że w tym sezonie mają walczyć o mistrzostwo Polski, a oni zrobią wszystko, by w tym pomóc.

Tymczasem po zakończeniu rozgrywek z PGE GKS do Legii odszedł Tomasz Jarzębowski, jeden z najlepszych piłkarzy drużyny jesienią. Działaczom nie udało się też przedłużyć umowy z liderem zespołu Łukaszem Gargułą. A na tych dwóch piłkarzach bardzo Janasowi zależało. I to - jak udało nam się ustalić - jeden z powodów rezygnacji szkoleniowca. Drugi, to lista transferowa, którą nie tak dawno ogłosił klub. Znalazło się na niej aż dziewięciu piłkarzy, którzy mogą odejść z PGE GKS. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, ogłoszono ją bez konsultacji z Janasem.

55-letni szkoleniowiec nie chce już pracować w Bełchatowie, ale na razie będzie jeszcze musiał. Obowiązuje go bowiem trzymiesięczne wypowiedzenie.

Nie udało nam się skontaktować z żadnym z działaczy PGE GKS. Telefonów nie odbierali: prezes Andrzej Zalejski, dyrektor sportowy klubu Zdzisław Drobniewski, a nawet rzecznik prasowy.