Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kto rywalem Lecha?

Jeszcze przed wylotem do Rotterdamu Lech Poznań zarezerwował bilety lotnicze do Szwajcarii. - Nie będziemy odwoływali rezerwacji, lecimy tam - zapewniał dyrektor sportowy klubu Marek Pogorzelczyk. Losowanie 1/16 finału odbędzie się w Nyonie, w siedzibie Europejskiej Unii Piłkarskiej.
Feyenoord - Lech 0:1. Djurdjević na wagę awansu ?

Pierwsi trzej potencjalni rywale Lecha to niemieckie zespoły VfL Wolfsburg i HSV Hamburg oraz francuskie St. Etienne. Wygrały one rywalizację w swoich grupach. Pozostałą czwórkę poznamy w czwartek, gdy zostanie dokończona faza grupowa. Szanse na zajęcie pierwszego miejsca mają Manchester City i Twente Enschede (grupa A), Galatasaray Stambuł i Metalist Charków (grupa B), Standard Liege i Sevilla FC (Grupa C) oraz Udinese Calcio i Tottenham Hotspur (grupa D).

Ponieważ poznaniacy zajęli trzecie miejsce w grupie H, będą dolosowani do jednego ze zwycięzców innej grupy. Co ważne, nie mogą trafić na CSKA Moskwa, z którym grali w tej fazie rozgrywek. Pierwsze mecze zaplanowano na 18/19 lutego, rewanże na 26 lutego 2009 r. Lech będzie gospodarzem pierwszego spotkania.