Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Greń chce usunąć Latę

PRZEGLĄD PRASY: Kazimierz Greń zarzuca Grzegorzowi Lacie, że nie realizuje obietnic wyborczych. Próbę usunięcia prezesa PZPN ze stanowiska podejmie już na styczniowym zjeździe sprawozdawczym - donosi "Polska"
Działania Grenia są o tyle dziwne, że jeszcze niedawno był przewodniczącym sztabu wyborczego Laty. Mówi on, że nowy prezes przez miesiąc rządów nie wprowadził żadnych z zapowiadanych zmian. Pierwszym zarzutem kierowanym przez Grenia jest pozostawienie w strukturach PZPN Zdzisława Kręciny, na którym ciążą zarzuty prokuratorskie.

Były przewodniczący sztabu prezesa związku ma obiekcje po adresem przewodniczącego Trybunału Odwoławczego, Krzysztofa Malinowskiego, szefa komisji licencyjnej, Hilarego Nowaka i szefa sędziów, Piotra Wernera. Greń zarzuca Lacie, że nie stworzył zapowiadanego biura prawnego i prasowego oraz nie powołał kompetentnego rzecznika prasowego. Nie podoba mu się również wpływ biznesmena Grzegorza Kulikowskiego na prezesa PZPN.

Namawia on Latę na wybudowanie nowej siedziby związku w podwarszawskim Raszynie, zamiast na terenach stołecznego Hutnika. - Niech sobie poczytają statut, który nie pozwala na odwołanie mnie - mówi Lato. Co do Grenia, to już z nim pogadałem. Proszę go zapytać, czy coś złego jeszcze o mnie powie - kończy.