PE: Legia w ćwierćfinale

Legia Warszawa pokonała przy Łazienkowskiej Jagiellonię Białystok 2:1 i awansowała do ćwierćfinału Pucharu Ekstraklasy.
Prowadzenie gospodarzom dał w 4. minucie Tomasz Kiełbowicz, który pewnie wykonał rzut karny. Wyrównał w 71. minucie także z "jedenastki" Marcin Pacan. Decydujący gol padł w 90. minucie. Po strzale głową Rogera piłka odbiła się od słupka i trafiła do Piotra Gizy, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w bramce.

Legia od pierwszych minut kontrolowała wydarzenia na boisku. W 3. minucie lewą stroną przedarł się Marcin Smoliński, płasko zagrał piłkę w pole karne. Ręką futbolówkę zatrzymał Marcin Pacan. Mirosław Górecki podyktował rzut karny, który na bramkę mocnym strzałem w lewy róg zamienił Tomasz Kiełbowicz. W 12. minucie Legia mogła podwyższyć prowadzenie. Na własnej połowie piłkę stracił Szymon Matuszek. Piotr Giza dograł na prawą stronę do Miroslava Radovicia. Rafał Gikiewicz nogą wybił piłkę po jego płaskim strzale na rzut rożny. Chwilę później na indywidualną akcję zdecydował się Piotr Giza, jednak i tym razem interweniował Gikiewicz.

W 17. minucie pierwszą szansę mieli goście. Mariusz Dzienis zauważył, że Kostiantyn Machnowskyj wyszedł z bramki i spróbował go przelobować. Bramkarz Legii zdołał wybić piłkę na róg. W 27. minucie Piotr Giza podał do Mikela Arruabarreny, który miał przed sobą tylko bramkarza gości. Piłka po jego strzale minęła jednak bramkę. W 37. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony Wojciecha Szali niecelnie głową strzelał Arruabarrena.

W drugiej połowie inicjatywa należała do gości. W 61. minucie Jagiellonia miała dwie szansę na wyrównanie. Najpierw wprowadzony po przerwie Michał Twardowski podał do Ensara Arifovicia, który odegrał z kolei do Pawła Zawistowskiego. Dobrą obroną po jego płaskim strzale popisał się Machnowskyj. Chwilę później Ukrainiec ponownie był zmuszony do interwencji tym razem przez Arifovicia. Siedem minut później Bośniak wyłożył piłkę na 14. metr do Damira Kojaševicia. Strzał Czarnogórca był minimalnie niecelny.

Jagiellonia wyrównała w 71. minucie. Kiełbowicz faulował w polu karnym Arifovicia, a rzut karny wykorzystał Marcin Pacan. W 90. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony głową strzelał Roger. Piłka odbiła się od słupka i trafiła prosto pod nogi Piotra Gizy, który nie miał problemów z trafieniem do bramki i zapewnieniem Legii zwycięstwa.

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 2:1 (1:0)
Bramki:
Tomasz Kiełbowicz (4. karny), Piotr Giza (90.) - Marcin Pacan (71. karny)

Legia: 12. Kostiantyn Machnowskyj - 3. Wojciech Szala, 26. Pance Kumbev, 4. Dickson Choto (37, 2. Inaki Descarga Retegui), 11. Tomasz Kiełbowicz - 32. Miroslav Radović (46, 22. Piotr Rocki), 16. Ariel Borysiuk (46, 6. Roger), 30. Martins Nnabugwu Ekwueme (46, 5. Tito), 7. Piotr Giza (90, 23. Piotr Bronowicki), 28. Marcin Smoliński (88, 17. Przemysław Wysocki) - 40. Mikel Arruabarrena Arambide.

Jagiellonia: 33. Rafał Gikiewicz - 4. Igor Lewczuk (51, 40. Michał Twardowski), 2. Marcin Pacan, 5. Andrius Skerla (46, 9. Dariusz Łatka), 24. Dariusz Jarecki - 13. Mariusz Dzienis (61, 10. Damir Kojašević), 3. Pavol Stano (46, 15. Thiago Rangel), 14. Szymon Matuszek (31, 26. Everton), 21. Jacek Falkowski (46, 8. Paweł Zawistowski) - 7. Robert Szczot, 18. Ensar Arifović.

żółte kartki: Szala, Rocki - Arifović, Jarecki
sędziował: Mirosław Górecki (Katowice)
widzów: 300.

Legia Warszawa awansowała do 1/4 finału Pucharu Ekstraklasy. Mecze tej rundy odbędą się 24-25 marca oraz 28-29 marca.