Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

ITI ma 100% akcji, Legia trafi na giełdę?

PRZEGLĄD PRASY. Grupa ITI, właściciel klubu piłkarskiego Legia Warszawa, przejmie zadłużony CWKS Legia, który zarządzał do tej pory pozostałymi 14 sekcjami - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".
Wczoraj sąd zadecydował o postawieniu CWKS w stan likwidacji oraz o tym, że jego nowym właścicielem zostanie firma ITI, która jako jedyna stanęła do przetargu ogłoszonego przez syndyka masy upadłościowej. Cała transakcja ma kosztować nowego właściciela około 1,6 miliona złotych, bo na tyle została wyceniona wartość upadającego klubu.

Po co ITI bankrut? Przejęcie CWKS Legia pozwoli właścicielowi KP Legia na skupienie w swoim ręku stu procent udziałów w klubie piłkarskim. Ostatnie 2,5 procent, które było poza posiadaniem ITI, miał właśnie CWKS.

Te udziały miały tak naprawdę symboliczny charakter, bo i tak mniejszościowy partner nie mógł w żadnym stopniu wpływać na decyzje podejmowane przez finansującego klub piłkarski właściciela. Ale przejęcie kontroli nad wszystkimi udziałami może mieć duże znaczenie dla ITI. Chociażby w przypadku, gdyby firma ta chciała wprowadzić KP Legia na Giełdę Papierów Wartościowych. Do tego potrzebne jest właśnie sto procent udziałów i bez tego taka operacja byłaby niemożliwa. A przecież o perspektywie notowania Legii na giełdzie przedstawiciele ITI wspominali od początku swojej obecności w Legii. Teraz nic nie będzie stało już na przeszkodzie, żeby ten projekt wprowadzić w życie, jeśli tylko właściciel klubu piłkarskiego uzna, że będzie to korzystne rozwiązanie.