Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

MŚ 2014. Januzaj wybrał Belgię. "Czerwone Diabły" jeszcze mocniejsze

W końcu znamy odpowiedź, dla jakiej reprezentacji zagra Adnan Januzaj. 19-letni pomocnik Manchesteru United wybierał między Kosowem, Albanią, Turcją, Anglią i Belgią i postawił na tą ostatnią. O jego decyzji poinformował szkoleniowiec Belgów Marc Wilmots.
Chcesz pojechać na mundial do Brazylii? Nic prostszego!

"Otrzymałem oficjalne potwierdzenie, że Adanan Januzaj zaakceptował reprezentowanie Belgii do końca swojej kariery!" - napisał na Twitterze Wilmots.źródło: oficjalne konto twitterowe Marca Wilmotsa

Januzaj miał do wyboru wiele krajów, bo urodził się w Belgii, ale jego rodzice pochodzą z Albanii i Kosowa, a dziadek z Turcji. Widzieli go w swojej kadrze również Serbowie, którzy nie uznają niepodległości Kosowa, oraz Anglicy. Nastolatek jest bowiem jednym z odkryć obecnego sezonu Premier League. Strzelił cztery bramki i zaliczył tyle samo asyst. Jego obecność w kadrze Belgów jeszcze zwiększy jej szanse na odniesienie sukcesu na mistrzostwach świata w Brazylii. Bukmacherzy już wcześniej uznali Belgię za trzecią siłę w Europie po Niemcach i Hiszpanii.

W fazie grupowej Belgia zmierzy się z Algierią, Koreą Południową i Rosją.

Wygraj tablet Acer Iconia W4 i odkryj nowe oblicze apki Sport.pl LIVE


Korzystasz z Gmaila? Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy