Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Sponsoring w Stanach Zjednoczonych

Firma Continental Tire the Americas odnowiła swą współpracę z amerykańską Major League Soccer. W ramach umowy opony Continental zyskały miano Oficjalnych Opon Meczu, gwiazd MLS, Pucharu MLS oraz meczów o mistrzostwo MLS.
Wiosną 2013 r. firma Continental weszła w program partnerski z amerykańską federacją piłkarską U.S. Soccer, dzięki czemu została oficjalnym sponsorem męskiej, żeńskiej i młodzieżowej reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Piłka nożna w Stanach Zjednoczonych jeszcze do niedawna mocno przegrywająca z koszykówką, hokejem, baseballem i futbolem amerykańskim jest coraz popularniejszą dyscypliną sportu.

Poziom ligi MLS rośnie jednak z roku na rok. Świadczą o tym chociażby transfery z ostatnich lat. Na grę w USA zdecydowało się wiele gwiazd europejskiej piłki, m.in. David Beckham, Thierry Henry, Fredrik Ljungberg czy Robbie Keane. Rosnący poziom amerykańskiej piłki nożnej można też zaobserwować na podstawie gry reprezentacji USA w światowych rozgrywkach, w których osiąga coraz większe sukcesy.