Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

MŚ 2014. Psychiatra na pomoc angielskim piłkarzom

- On nie nauczy cię zwodu Johana Cruyffa czy podawać na ponad 30 metrów, ale dzięki niemu zrozumiesz, co się dzieje w twojej głowie - mówi Steven Gerrard o doktorze Stevie Petersie'em, który będzie pracował z reprezentacją Anglii przed mistrzostwami świata w Brazylii.


We wtorek selekcjoner reprezentacji Anglii Roy Hodgson poinformował, że w przygotowaniach do mundialu z reprezentacją będzie pracował psychiatra doktor Steve Petersie. - To uznany specjalista, ma świetne CV, współpracował z różnymi dyscyplinami i pracował dla Liverpoolu i Brendana Rodgersa - mówił Hodgson.

Peters stoi za sukcesami brytyjskich kolarzy. Pomagał m.in. Bradley'owi Wigginsowi, Chrise Hoy'em i Victorią Pendelton. W 2007 roku współpracował z angielskimi rugbystami, którzy sięgnęli po mistrzostwo świata. Wśród jego klientów są też pięciokrotny mistrz świata w snookerze Ronnie O'Sullivan i kolarska grupa Sky. Obecnie współpracuje z piłkarzami Liverpoolu, a z kapitanem drużyny Stevenem Gerrardem zna się od 2010 roku.

- Pomagał mi w przygotowaniu mentalnym oraz gdy leczyłem urazy. Odkąd z nim pracuję, moja forma się ustabilizowała - mówi Gerrard.

- Jeśli piłkarz mu zaufa, jego pomoc jest bardzo wartościowa. On nie nauczy cię zwodu Johana Cruyffa czy podawać na ponad 30 metrów, ale dzięki niemu zrozumiesz, co się dzieje w twojej głowie - dodaje.

Anglicy ostatnią fazę przygotowań do mundialu zainaugurują środowym meczem z Danią na Wembley.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS, na Androida i Windows Phone