Liga Mistrzów. Manchester United zremisował z Bayernem. A mógł wygrać

Bayern Monachium rozczarował w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów z Manchesterem United, stracił dwa ważne ogniwa - Javiego Martineza i Bastiana Schweinsteigera, którzy nie zagrają przez kartki, ale z Old Trafford wywozi dość korzystny wynik. Remis 1:1 przed przyszłotygodniowym rewanżem to Bawarczyków stawia w lepszej sytuacji.

Skazywany na pożarcie Manchester United rzadziej był przy piłce, ale atakował groźniej. Już na samym początku spotkania Manuela Neuera pokonał Danny Welbeck, ale sędzia gola nie uznał. Napastnik gospodarzy chwilę wcześniej faulował. W pierwszej połowie Welbeck miał jeszcze jedną doskonałą okazję do zdobycia bramki, gdy błąd popełnił Boateng. Obrońca Bayernu poślizgnął się 20 m od bramki, piłkę przejął Welbeck, ale przegrał pojedynek sam na sam z Neuerem. Welbeck próbował zagrać nad bramkarzem Bayernu, ale ten wyciągnął prawą rękę i złapał piłkę.

W 58. minucie Neuer szans na skuteczną obronę nie miał, a Manchester objął sensacyjne prowadzenie. Piłkę z rzutu rożnego dośrodkował Wayne Rooney, a pozostawiony bez opieki na siódmym metrze Nemanja Vidić głową skierował ją do bramki.

Gospodarze długo z prowadzenia się nie cieszyli, bo Bayern wyrównał dziewięć minut później. Fantastycznie dośrodkował Rafinha, piłkę zgrał wprowadzony w drugiej połowie Mandżukić, a z 11 m z pierwszej piłki huknął Bastian Schweinsteiger.

Bayern przez cały mecz częściej był przy piłce, ale grał nieco zbyt wolno i bez pomysłu. Najgroźniej atakował Arjen Robben, który w pierwszej połowie po swoim tradycyjnym zwodzie do środka popisał się efektownym strzałem zza pola karnego, ale czujny David de Gea wybił piłkę na rzut rożny.

Bayern kończył mecz w dziesiątkę, po tym jak drugą żółtą kartką został ukarany Schweinsteiger. Pomocnik Bawarczyków w rewanżu nie zagra. Podobnie jak Javi Martinez, który zobaczył trzecią żółtą kartkę w tej edycji Ligi Mistrzów. To spore osłabienie triumfatorów poprzedniej edycji Ligi Mistrzów.

Przed rewanżem (9 kwietnia w Monachium) to Bayern jest w korzystniejszej sytuacji. Po remisie 1:1 na Old Trafford do awansu Bawarczykom wystarczy bezbramkowy remis.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS, Androida i Windows Phone