Puchar Niemiec. Wygrana Borussii, piękna asysta Błaszczykowskiego

Borussia Dortmund pokonała na wyjeździe 2:0 Dynamo Drezno i awansowała do ćwierćfinału Pucharu Niemiec. Przy drugiej z bramek Ciro Immobile asystował Jakub Błaszczykowski.
2
Bramki: - Kartki: Vrzogić, Fiel - żółta Skład: Wiegers - Teixeira, Erdmann, Hefele, Vrzogić - Kreuzer (66. Stefaniak), Muller (70. Fiel), Moll, Tekerci - Andrich (54. Durholtz), Eilers
Bramki: Immobile (50., 90.) Kartki: Błaszczykowski - żółta Skład: Langerak - Kirch, Subotić, Hummels, Schmelzer - Gundogan, Kehl - Błaszczykowski (90. Bender), Kagawa (67. Ramos), Reus (25. Michitarjan) - Immobile
Błaszczykowski zagrał od pierwszej minuty, co zdarzyło się po raz pierwszy od 402 dni. Polak został zmieniony dopiero w doliczonym czasie gry.

W pierwszej połowie meczu z boiska wiało nudą. Trzecioligowe Dynamo myślało głównie o defensywie, a Borussia nie miała pomysłu, jak ją sforsować. Kibice obejrzeli tylko dwa strzały gości, ale oba były niecelne.

W 25. minucie Juergen Klopp musiał dokonać zmiany. Kolejnej kontuzji nabawił się Marco Reus i z bólem na twarzy opuścił boisko, podtrzymywany przez lekarzy. W jego miejsce wszedł Henrich Michitarjan.

Po przerwie mecz ożywił się, bo Borussia w końcu strzeliła gola. Michael Hefele podał piłkę wprost pod nogi Immobile i Włoch znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, którą pewnie wykorzystał. Po stracie gola gospodarze śmielej atakowali i Borussia prawie to wykorzystała, ale wprowadzony po przerwie Adrian Ramos trafił w słupek.

Drugi gol padł dopiero w 90. minucie. Błaszczykowski dostał podanie z prawej strony pola karnego, dośrodkował wprost pod nogi Immobile, który ustalił wynik.

Obok Borussii do ćwierćfinałów awansowali piłkarze Hoffenheim, Bayeru Leverkusen i Freiburga.

Sebastian Mila w Borussii? [NAJLEPSZE KOMENTARZE]

Zdjęcie RBVB20j: Borussia Dortmund - koszulka junior Puma Zdjęcie RBVB25: Borussia Dortmund - koszulka Puma Zdjęcie RBVB26: Borussia Dortmund - koszulka Puma
RBVB20j: Borussia Dortmund ... RBVB25: Borussia Dortmund -... RBVB26: Borussia Dortmund -...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info