Bundesliga. Lewandowski najlepszym zawodnikiem tygodnia

Robert Lewandowski został wybrany na najlepszego piłkarza minionego tygodnia w rankingu Associated Press. Drugi był Vincent Kompany, a trzeci Samir Nasri.

Według głosujących dziennikarzy najlepszym zespołem minionego tygodnia był Manchester City, który pokonał West Ham 2:0 i sięgnął po kolejny tytuł w Premier League.

Lewandowski w minionym tygodniu w ostatniej kolejce Bundesligi zebrał świetne noty i był najlepszym zawodnikiem Borussii w wygranym 4:0 meczu z Herthą Berlin. Polak zdobył dwie bramki i został królem strzelców Bundesligi. To pierwsze takie osiągnięcie Polaka w jednej z pięciu najmocniejszych lig w Europie.

Lewandowski przed ostatnią kolejką był współliderem klasyfikacji strzelców wraz z Mario Mandżukiciem z Bayernu Monachium. Obaj mieli po 18 bramek. W meczu z Herthą Polak pierwszą bramkę zdobył w 41. minucie. Szczególnej urody było jego drugie trafienie. W 81. minucie podszedł do rzutu wolnego i fantastycznie uderzył ponad murem tuż przy lewym słupku.

Transfery Borussii: Targi wokół Immobile, kto zostaje, a kto już na pewno nie przyjdzie