Bundesliga. Świetne noty Lewandowskiego za mecz z Herthą

Robert Lewandowski zebrał świetne noty i był najlepszym zawodnikiem Borussii w wygranym 4:0 meczu z Herthą Berlin. Polak zdobył dwie bramki i został królem strzelców Bundesligi. To pierwsze takie osiągnięcie Polaka w jednej z pięciu najmocniejszych lig w Europie.

Międzynarodowy serwis piłkarski goal.com przyznał Lewandowskiemu notę 4,50 (w skali od 1 do 5, gdzie 5 to "klasa światowa") i uznał Polaka za bohatera meczu. Również kibice uznali, że Polak był bohaterem spotkania z Herthą. Milos Jojić został oceniony na 4, a Hummels na 3,5. Trójki dostali Henrikh Mkhitaryan, Grosskreutz i Reus. Najgorszą notę w zespole z Dortmundu dostał Nuri Sahin (2), a Łukasz Piszczek według portalu zasłużył na notę 2,5.

Dziennik "Bild" uznał, że Lewandowski był tego dnia perfekcyjny i otrzymał od niemieckich dziennikarzy najwyższą z możliwych notę - 1. Jojić i Hummels dostali "2", a reszta zespołu, wraz z Łukaszem Piszczkiem, "3".

Lewandowski przed ostatnią kolejką był współliderem klasyfikacji strzelców wraz z Mario Mandżukiciem z Bayernu Monachium. Obaj mieli po 18 bramek. W meczu z Herthą Polak pierwszą bramkę zdobył w 41. minucie. Szczególnej urody było jego drugie trafienie. W 81. minucie podszedł do rzutu wolnego i fantastycznie uderzył ponad murem tuż przy lewym słupku.