Puchar Niemiec. Borussia w finale! Setny gol Lewandowskiego!

Borussia Dortmund pokonała u siebie VfL Wolfsburg 2:0 i awansowała do finału Pucharu Niemiec. Jedną z bramek zdobył Robert Lewandowski, dla którego był to setny gol dla klubu z Dortmundu.

182 - tyle spotkań potrzebował Robert Lewandowski do strzelenia stu goli dla Borussii. Pierwszego zdobył 19 września 2010 roku w spotkaniu z Schalke, a tego setnego i swojego 25. w sezonie we wtorek wieczorem, pieczętując awans Borussii do finału Pucharu Niemiec.

To była 43. minuta spotkania. Marco Reus podał Lewandowskiemu piłkę w pole karne, Polak chwilę poczekał i posłał piłkę lewą nogą tuż pod poprzeczkę. Tuż po golu nie ukrywał swojej ogromnej radości. Podwinął koszulkę, pod którą miał drugą z liczbą "100". Kibice, którzy wcześniej obsypali murawę nieskończoną ilością konfetti, dosypali jeszcze więcej.

Zobacz setną bramkę Lewandowskiego dla Borussii

Był to drugi gol dla Borussii, bo w 13. minucie do siatki trafił Henrich Mchitarian. Przy tej akcji też brał udział Lewandowski. Podał do Reusa, który odegrał futbolówkę do reprezentanta Armenii, a ten uderzył zza pola karnego nie do obrony.

Zobacz pierwszego gola Lewandowskiego dla Borussii

Polak był jednym z najbardziej aktywnych zawodników w tym meczu. W pierwszej połowie miał jeszcze sytuację sam na sam z bramkarzem gości, ale sędzia niesłusznie odgwizdał spalonego. W drugiej odsłonie trafił z ostrego kąta w słupek. Zszedł z boiska w 85. minucie mocno poturbowany przez Luiza Gustavo, który kopnął go w udo.

Wolfsburg miał jednak swoje szanse w tym spotkaniu. W pierwszej połowie był stroną przeważającą. Dwa razy jednak od straty bramki uchronił drużynę Juergena Kloppa słupek. Bardzo dużo pracy miał Łukasz Piszczek, który rozegrał całe, dobre spotkanie.

Dzięki tej wygranej Borussia awansowała do finału Pucharu Niemiec, który zostanie rozegrany 17 maja. Rywalem drużyny z Dortmundu będzie Bayern Monachium lub Kaiserslautern. Oba zespoły zmierzą się ze sobą w środę o 20.30. Kto wie, może o swoje ostatnie trofeum z Borussią Lewandowski powalczy ze swoim przyszłym zespołem?

Lewandowski ze swoich stu goli 71 strzelił w Bundeslidze, 17 w Lidze Mistrzów, 10 w Pucharze Niemiec i po jednej w Superpucharze Niemiec i Lidze Europy