Bundesliga. Trzeci wygrany sparing Borussii. Dwa gole Lewandowskiego [WIDEO]

Borussia Dortmund pokonała w sparingowym meczu MSV Duisburg 6:1. Dwie bramki dla wicemistrzów Niemiec zdobył Robert Lewandowski.

Lewandowski strzelił gole w 16. i 42. minucie. Druga z bramek była szczególnej urody - kopnął zza pola karnego w samo okienko. Pozostałe gole dla BVB zdobyli Pierre-Emerick Aubameyang, Henrich Mchitarian (dwie) i Julian Schieber, a jedyną dla Duisburga Kinglsey Onuegbu.

Zobacz wszystkie bramki z meczu

Lewandowski grał całą pierwszą połowę, która zakończyła się wynikiem 5:1, a Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski weszli po przerwie.

Był to trzeci i ostatni sparing Borussii przed startem drugiej części sezonu Bundesligi. W poprzednich meczach podopieczni Juergena Kloppa wygrali 2:0 ze Standardem Liege (asysta Piszczka) i 3:1 z Kaiserslautern (gole Lewandowskiego i Błaszczykowskiego).

W pierwszym spotkaniu ligowym po przerwie Borussia zmierzy się z Augsburgiem. Relacja na żywo w sobotę od godziny 15.30 w Sport.pl i aplikacji Sport.pl Live na telefony.