Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bundesliga. Real nadal walczy o Lewandowskiego?

Niemiecki magazyn Sport Bild podał informację, że Real Madryt zatrudnił specjalnego agenta, który ma przekonać Roberta Lewandowskiego do transferu właśnie do Hiszpanii, a nie do Bayernu Monachium.


Napastnikowi reprezentacji Polski w czerwcu przyszłego roku kończy się kontrakt z Borussią Dortmund i już w styczniu będzie mógł negocjować umowę z nowym klubem. Do tej pory wszystkie doniesienia medialne wskazywały na to, że Lewandowski trafi po sezonie do największego rywala Borussii - Bayernu Monachium. Według Sport Bild, Real nadal się nie poddał.

Królewscy mieli zatrudnić specjalnego agenta, który zajmowałby się tylko przeprowadzeniem transferu Polaka do Realu. To jest na rękę również Borussii, która nie chciałaby oddawać swojego snajpera do ligowego rywala. Przy okazji mogłaby definitywnie pozyskać wypożyczonego z Madrytu Nuriego Sahina za którego musi zapłacić 7,5 mln euro. W takim wypadku, oznaczałoby to, że Lewandowski z Dortmundu odszedłby już w styczniu.

Od dłuższego czasu Lewandowski ucina wszelkie rozmowy i pytania na temat jego przyszłości. Jak sam zapowiedział, wszystko oficjalnie zostanie ogłoszone w styczniu. Ostatnio nawet przerwał wywiad z dziennikarzem Bilda, który zadał mu pytanie o Bayern.

Lewandowski już na początku listopada powiedział, że wie już, gdzie zagra w przyszłym sezonie. - Decyzja o tym, do jakiego klubu przejdę, już zapadła. Nie ma potrzeby już się ze mną kontaktować w tej sprawie. Wszystko ogłoszę w przyszłym roku. Chcę po prostu w przyszłym sezonie doświadczyć czegoś nowego, mimo że czuję się bardzo dobrze w Dortmundzie - mówił wtedy w rozmowie ze "SportBildem".