Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bundesliga. Niemiecki mistrz sprintu rzucił wyzwanie Aubameyangowi

Lekkoatletyczny mistrz Niemiec na 100 i 200 metrów - Julian Reus chce zmierzyć się na bieżni z Pierre-Emerickiem Aubameyangiem z Borussii Dortmund. Według nieoficjalnych pomiarów piłkarz BVB jest na pierwszych 30 metrach szybszy niż rekordzista świata Usain Bolt. Na tym samym dystansie Reus chce się ścigać z Gabończykiem.


Aubameyang, który w sobotę gościł w studiu telewizyjnym ZDF, przyznał przed kamerą, że tak szybkie sprinty w jego wykonaniu są możliwe dzięki specjalnym treningom, jakie w przeszłości odbywał w AC Milan. Do 2011 Gabończyk grał w Mediolanie, a specjalistyczne ćwiczenia miały przyspieszyć jego wzrost.

Teraz Aubameyang pokonuje 30 metrów w 3,7 sekundy i jest to lepszy wynik niż ten, jaki Bolt osiągnął w biegu na 100 m, gdy w 2009 roku pobił rekord świata. Jamajczyk pokonał wówczas pierwsze 30 metrów w 3,78 sekundy.

- Na pozostałym dystansie Bolt jest już oczywiście znacznie szybszy. Problemem jest też to, że ja wciąż muszę prowadzić piłkę - powiedział Aubameyang w programie telewizyjnym, który oglądał także mistrz Niemiec - Julian Reus.

- To niesłychany mit, że Aubameyang jest szybszy niż Bolt. Udowodnię to - zadeklarował Reus w rozmowie z "Bildem". - Na 30 metrach zostawię Aubameyanga co najmniej jeden metr z tyłu! - dodał lekkoatleta, a na swoim koncie na Twitterze zapewnił: "Jestem gotowy!".

Najlepszy wynik Reusa na 100 metrów to 10,08 sekundy, a czy jest szybszy od Aubameyanga, będzie mógł udowodnić już niedługo. Według "Bilda" ma przyjechać do Dortmundu, by zmierzyć się z piłkarzem Borussii na bieżni.