Skład:Grahl - Beck, Suele, Vestergaard, Toljan - Rudy (90. Strobl), Polanski - Volland, Firmino, Herdling (71. Johnson) - Schipplock (69. Salihović)
Bramki:Aubameyang (44.), Piszczek (67.)
Kartki:Reus, Friedrich, Sahin - żółta
Skład:Langerak - Piszczek, Friedrich, Sarr, Durm - Kehl, Sahin - Błaszczykowski (66. Hofmann), Reus (87. Schieber), Aubameyang (66. Mchitarian) - Lewandowski
Łukasz Piszczek zdobył pierwszą bramkę od powrotu na boisko po operacji biodra. Redakcja ?Ruhr Nachrichten? wystawiła mu najwyższą w zespole notę za zremisowane 2:2 spotkanie z Hoffenheim.
Piszczek po zakończeniu poprzedniego sezonu był zmuszony poddać się operacji biodra. Przeszedł ją w czerwcu, a następnie w sierpniu miał też zabiegi na obu pachwinach. Według wstępnych diagnoz lekarzy Polak miał wrócić na boisko dopiero w rundzie wiosennej.

Rekonwalescencja Piszczka przebiegała jednak bardzo pomyślnie. Już pod koniec września wrócił do treningów, wówczas jedynie indywidualnych. Minęło półtora miesiąca i reprezentant Polski ćwiczył już z kolegami z zespołu. Pod koniec treningu widać było, że dłuższa gra sprawia mu ból. Wydawało się, że na boisko wróci dopiero po przerwie zimowej.

Niewykluczone, że powrót Piszczka do składu przyspieszyła plaga urazów, która dotknęła Borussię. Z różnych przyczyn z gry zostali wyłączeni Matts Hummels, Neven Subotić i Marcel Schmelzer. 19 listopada Polak zagrał w meczu rezerw Borussii. Cztery dni później zagrał w Bundeslidze. Wszedł na boisko w 79. minucie meczu z Bayernem. W kolejnej kolejce z Mainz zagrał cały mecz, ale tak naprawdę powrót Piszczka można ogłosić po sobotnim meczu z Hoffenheim.

W 67. minucie Piszczek zachował się jak klasyczny środkowy napastnik. Wbiegł między dwóch obrońców gospodarzy i wyskoczył najwyżej do dośrodkowania Nuriego Sahina. Po główce Polaka piłkę odbił Jens Grahl, ale przy dobitce był bezradny. Borussia zremisowała 2:2, a Piszczek był jednym z najbardziej aktywnych zawodników, także na połowie rywali. Za swój występ od redakcji "Ruhr Nachrichten" dostał ocenę 2,5. Tak dobrze oceniony zostali także Robert Lewandowski i Marco Reus. Według czytelników polski obrońca był zawodnikiem spotkania z notą 2,4.

Jak zauważa oficjalna strona Borussii, była to siódma bramka Polaka w Bundeslidze w barwach Borussii i zarazem siódma zdobyta przez niego na wyjeździe.

Oceny Polaków w meczu Hoffenheim - Borussia

Imię i nazwisko Goal.com Ruhr Nachrichten Sportal.de DerWesten
Łukasz Piszczek 3,5/5 2,5 3 2
Jakub Błaszczykowski 2/5 (najgorszy na boisku) 4,5 4 4
Robert Lewandowski 2,5/5 2,5 3 2,5
Eugen Polanski 3/5 - 3 -
Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS, na Androida i Windows Phone